Ola Dzik po zejściu z Biełuchy.

Ola Dzik po zejściu z Biełuchy.

Zapraszamy na wyjątkowe spotkanie z Olą Dzik, laureatką Kolosów 2011, która stanęła na wszystkich siedmiotysięcznikach położonych na terenie byłego ZSRR i tym samym, jako pierwsza Polka w historii, zdobyła tytuł „Śnieżnej Pantery”. Spotkanie poprowadzi Maria Kordalewska.

Projekt miał swój początek w 2006 roku, zainicjowany wejściem na Pik Lenina (7136 m). Później przyszedł czas na Pik Korżeniewskiej (7105 m), Pik Samaniego (7595 m, dawniej Pik Komunizmu) i Chan Tengri (7010 m). W ten sposób po kolei zdobywała najwyższe szczyty Pamiru i Tien- Szanu, by w końcu stanąć na tym najniebezpieczniejszym, mającym bardzo złą sławę wśród alpinistów. Pik Pobiedy mierzący 7439 m n.p.m i tym razem nie zaniżył statystyki. Góra, uznawana za jedną z najniebezpieczniejszych na świecie, trudniejsza od samego Mount Everest, podczas wyprawy pochłonęła kilka istnień. Na szczęście dla Oli wyprawa okazałą się sukcesem i w drugim ataku udało jej się stanąć na Pobiedzie, zwanej też „Szczytem Zwycięstwa”.

Już w najbliższą sobotę będzie okazja do wysłuchania relacji oraz obejrzenia fantastyczne zdjęć ze wszystkim wypraw. Będzie to jedyny pokaz w Warszawie, dlatego nie można tego przegapić!

Zapraszamy w sobotę, 16 kwietnia, o godz. 20

Wrzenie Świata
Ul. Gałczyńskiego 7
Warszawa

Wstęp wolny!

Redakcja

Redakcja

O załodze peronu czwartego przeczytacie tutaj. Zapraszamy do współpracy.

Komentarze: Bądź pierwsza/y