12 x śmierć to książka opowiadająca o tym, jak może skończyć się handel narkotykami w Tajlandii. Michał Pauli, jej autor i zarazem główny bohater, będzie gościem Klubu Podróżników Śródziemie.

Michał Pauli wpadł w Tajlandii. Za namową tajnej agentki wpakował się w przemyt narkotyków, za co w tym azjatyckim kraju grozi kara śmierci. Wyrok, jak usłyszał to 12 takich kar.

Z aresztu Michała szybko przeniesiono do Bang Kwang – jednego z najgorszych więzień na świecie. Historia ta na szczęście skończyła się szczęśliwie – po sześciu latach pobytu za murami został ułaskawiony przez króla Tajlandii. Jego prośbę poparło trzech polskich prezydentów: Lech Wałęsa, Aleksander Kwaśniewski i Lech Kaczyński.

Zapraszamy w poniedziałek, 16 stycznia 2012, o godz. 19

Piwnica pod Baranami
Rynek Główny 27
Kraków

Wstęp wolny

Komentarze: 4

Odpowiedzialna turystyka 16 stycznia 2012 o 10:34

Niesamowita historia. Michał miał wiele szczęścia, ale my odradzamy wszystkim angażowanie się w przemyt narkotyków (w podróży i nie tylko).

Odpowiedz

Mateusz Pronobis 16 stycznia 2012 o 10:42

no wlasnie, nie wiem czy to dobry pomysl aby taka osoba robila slajdowisko, bo ktos to moze odebrac w sposob „przemycilem ale mi sie upielko”

Odpowiedz

Krzysztof Dopierala 16 stycznia 2012 o 11:28

dokładnie. tajskie więzienie w tle tej historii jest z pewnością ludzkim horrorem, co nie zmienia faktu, że Michał dostał się tam na własne życzenie, a po powrocie zyskał status przemytnika-bohatera.

Odpowiedz

Anna Stopińska-Lewucha 16 stycznia 2012 o 18:43

Moze dobrze, ze o tym opowia. Moze to komus zycie uratuje i dwa razy sie zastanowi zanim sie na taka zabawe pokusi.

Odpowiedz