Warszawski Klub Podróżnik zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu 7 kontynentów z MK Tramping. Tym razem z Małgorzatą Kocańdą przeniesiemy się do Etiopii.

Małgorzata Kocańda – absolwentka kulturoznawstwa oraz turystyki zafascynowana Etiopią, którą eksploruje od 2006 r., co zaowocowało m.in. dwoma pracami dyplomowymi o tym niezwykłym kraju. Na co dzień pracuje w biurze MK Tramping, a także jako pilot wycieczek oraz przewodnik miejski po Krakowie. Jest instruktorem wspinaczki skałkowej, ukończyła kurs paralotniarstwa, nie wyobraża sobie życia bez roweru! Swoje artykuły publikowała w magazynach podróżniczych i Gazecie Wyborczej, zaś jej fotografie z Etiopii można znaleźć w książce „Etiopia. Ale czat” Martyny Wojciechowskiej. Poza Etiopią zwiedziła m.in. Indie i Mongolię. Jej pasją – oprócz podróżowania i Etiopii – jest fotografia.

Etiopia przyciąga jak magnes. Jest niezwykła i wyjątkowa! Za każdym razem, kiedy się do niej wraca, zarówno ludzie, przyroda, jak i zabytkowe miejsca powodują, że chcesz tam zostać dłużej.

W czasie pokazu poznamy wspaniałe zabytki tego afrykańskiego kraju, niesamowite plemiona, jakich nie spotkamy nigdzie na świecie, nakarmimy hieny mięsem z ust, dowiemy się jak smakuje miodowy alkohol tedż oraz aromatyczna bunna według codziennego etiopskiego rytuału (w końcu to Etiopia jest ojczyzną kawy!), zobaczymy niesamowite widoki i zwierzęta, będziemy medytować w klasztorach zagubionych wśród górskich szczytów, poczujemy moc Arki Przymierza, zawierającej Tablice z Dekalogiem, które według wierzeń Etiopczyków, ukryte są w dawnej stolicy imperium – Aksum, staniemy się o 7 lat młodsi :), zobaczymy „pramatkę ludzkości” – Lucy… Jednym słowem poczujemy smak Afryki znajdującej się na skrzyżowaniu kultur! Zanurzymy się także w wyjątkowych tradycjach, które przez wieki przetrwały w Etiopii do dziś. Dzięki temu dowiemy się jak wyglądało tu życie chrześcijan prawie dwa tysiące lat temu, a także starożytnych wyznawców judaizmu i muzułmanów żyjących obok siebie od wieków.

Ta różnorodność i unikalność w jednym powodują, że Etiopia jest wyjątkowa na skalę światową! Jeśli chcesz rozpocząć swoją etiopską przygodę zapraszamy do Klubu Podróżnik.

Udział w spotkaniu jest bezpłatny – ilość miejsc ograniczona!

W czasie spotkania:
– konkurs z nagrodą i bonami zniżkowymi na oferty MK Tramping,

Zapraszamy – 9 czerwca o godz. 19

Klub Podróżnik Cafe Bar

ul. Chłodna 39/9

Warszawa

Komentarze: Bądź pierwsza/y