Adam Chałupski "Rowerem do Afganistanu" - okładka książki

Adam Chałupski "Rowerem do Afganistanu"

Po Krośnie i Rzeszowie, Adam Chałupski zaglądnie do Warszawy. O swoich przygodach w drodze przez Azję opowie w Południku Zero.

Adam Chałupski wsiadł na rower i przez kraje byłego Związku Radzieckiego dojechał nim do Afganistanu. Właśnie ukazała się jego książka opowiadająca o tej podróży – Rowerem do Afganistanu. O tym jak powstała usłyszycie podczas niedzielnego spotkania.

I jeszcze kilka słów od wydawcy, Wydawnictwa Libra:

Rowerem do Afganistanu to pasjonujący zapis rowerowej podróży przez Kazachstan, Kirgistan, Tadżykistan, Uzbekistan, Afganistan i Pakistan, która miała miejsce w 2008 roku. Autor jako jedyny do tej pory Polak wybrał się w rowerową podróż do Afganistanu, trafiając w miejsca z reguły odległe od komercyjnych szlaków turystycznych, z niewielką ilością gotówki w kieszeni, często „na wariackich papierach” przemierzał kolejne stany Azji Środkowej przekraczając granice, które za sprawą dominacji kultury masowej zdają się być przez wielu nieprzekraczalne.

Z dala od głównych traktów pojawia ja się Ci, którzy poświęcili całe życie podróży.
Zaufali światu oddając się pod skrzydła przypadku. Opuszczając swe domy nie zabrali ze sobą strachu ani uprzedzeń, a ich wiara w to co robią pozwoliła im przetrwać najtrudniejsze chwile. Wyruszyli w różnych celach i kierunkach, ale wszyscy niczym Odys zmierzają do swojej Itaki. (ze wstępu)

Adam Chałupski (ur. w 1980 r.) – z wykształcenia architekt, z zamiłowania podróżnik i eksplorator. Wyemigrował na Wschód tuż po studiach, obecnie mieszka w Pekinie. Przemierzając rowerem dziesiątki tysięcy kilometrów azjatyckich bezdroży, pod prąd nurtowi masowej emigracji, autor dojrzewał w odosobnieniu, w surowych i skromnych warunkach poznając egzotyczną kulturę, języki i obyczaje. Eksplorował rejony wojny, biedy, reżimów, walczącego podziemia, jak również obszary ultranowoczesnych potęg Azji Wschodniej.

W 2008 roku nakładem wydawnictwa LIBRA ukazała się jego bestsellerowa książka Rowerem do Indii, w której przedstawił podróż do tytułowych Indii przez Ukrainę, Turcję, Iran i Pakistan.

 

Zapraszamy w niedzielę, 11 grudnia, o godz. 18

Południk Zero
ul. Wilcza 25
Warszawa

Wstęp wolny

Komentarze: Bądź pierwsza/y