Kenia - życie w slumsach Nairobii. (Fot. Aurelia Frydrych)

„Afryka okiem kamery” – to tytuł najbliższego pokazu organizowanego przez Poznański Klub Podróżnika. Gośćmi będą Aurelia Frydrych i Paweł Zdanowski, którzy opowiedzą o życiu w Kenii.

Aurelia Frydrych i Paweł Zdanowski są uczestnikami projektu „Media for Development Goals” organizowanego przez Komisję Europejską i Salezjański Wolontariat Misyjny „Młodzi Światu”. W sierpniu 2010 roku byli wraz z grupą (trzy osoby z Czech, jedna z Cypru i cztery z Polski) w stolicy Kenii – Nairobii. Ich zadaniem było stworzenie materiałów filmowych (fotoreportaży). Oprócz Nairobii byli również w wiosce masajskiej oraz mniejszych miejscowościach.

Podczas spotkania Aurelia i Paweł opowiedzą o tym, jak wygląda życie codzienne w Kenii (spędzili swój czas głównie w slumsach) oraz o takich problemach, jak obrzezanie kobiet czy albinizm. O tej tematyce tworzyli materiały filmowe. Na ten moment jest gotowy jeden film o obrzezaniu kobiet „Na równiku”, który realizowali w wiosce masajskiej. Jest szansa, że do czasu spotkania w Poznaniu będzie gotowy drugi :)

Zapraszamy 9 lutego
Klub Zak
ul. Szyperska 2, Poznań

Wstęp wolny!

Komentarze: Bądź pierwsza/y