Jerzy Pawleta w Afryce.

Poznański Klub Podróżnika zaprasza na drugie spotkanie z podróżnikiem, dziennikarzem i fotografem Jerzym Pawletą. Tym razem przeniesiemy się do Tanzanii, Malawii i Zanzibaru.

Część druga pokazu „Afryka. Własnymi drogami” to opowieści filmowe i zdjęciowe Jurka Pawlety, który na przełomie roku 2007 i 2008 z plecakiem samotnie podróżował po południowo-wschodniej Afryce. W ciagu czterech miesięcy odwiedził siedem krajów: RPA, Lesoto, Suazi, Mozambik, Malawi, Tanzanię i Zanzibar (jeśli liczyć go jako osobny kraj).

Nie miał pojęcia ile czasu zajmie mu podróżowanie przy założeniu, że korzystać będzie z transportu publicznego i autostopu. Na ile starczy budżet przeznaczony na tę podróż przy założeniu: maksimum przygody minimum kosztów. Celem było poznanie Afryki „z bliska”, jej prawdziwego oblicza.

Prezentacja, na którą zaprasza Poznański Klub Podróżnika będzie migawką obrazów, które napotkał na swojej drodze. Jest próbą uchwycenia choćby cienia różnorodności tej części Afryki. Jest wyborem spośród kilku tysięcy zdjęć, które przywiózł ze sobą…

Zapraszamy 14 listopada o godz. 18

Klub Zak

Poznań

Redakcja

Redakcja

O załodze peronu czwartego przeczytacie tutaj. Zapraszamy do współpracy.

Komentarze: Bądź pierwsza/y