Turystyczne Koło Naukowe „Wagabunda” zaprasza wszystkich na spotkanie z Anią Grebieniow w ramach cyklu „Świat bliższy niż sądzisz….”, która opowie o swojej niezwykłej przygodzie na lodach Bajkału.

„Poznawanie ludzi, dotykanie nowych miejsc, konfrontacja z odmiennymi światami to lekcje otwartości i szczerości – bardzo to cenię. Odbyłam już wiele wypraw w różne strony świata a jednak jadąc w polskie góry za każdym razem przeżywam zaskoczenie pięknem tego, co mamy na wyciągnięcie ręki. Bardzo lubię fotografować, również trójwymiarowo. Jestem zafascynowana tym co pierwotne i dzikie, kocham przestrzeń i wolność.”

Anna Grebieniow – zawodowo i z pasji związana z organizacjami pozarządowymi zajmującymi się ochroną przyrody oraz kulturą. Podróżowanie traktuje jako sposób na życie. Wprawdzie umiłowała stepy Azji (dotychczas sześciokrotnie, rozmaitymi formami transportu), lecz to nie jedyne miejsce, które obrała za cel swoich podróży.

Ania wraz z Xenią Starzyńską udały się na spontaniczną wyprawę przez skute lodem Morze Syberii.
Przemieszczały się pieszo, ciągnąc plastikowe, rybackie sanki po zamarzniętej tafli. Pobyt na jeziorze był dla nich okazją do tego, aby rozsmakować się w herbacie robionej z topionego lodu, nauczyć się łowienia ryb z przerębla, skosztować ich surowego mięsa, przetrwać sztorm w namiocie przyśrubowanym do lodu, spróbować jazdy autostopem po jeziorze i zmierzyć się z własną wytrzymałością na syberyjskim szlaku znaczonym torosami i lodowymi szczelinami.

Zapraszamy we wtorek, 13 marca 2012, o godz. 19

Kampus Uniwersytetu Ekonomicznego (Pawilon Sportowo-Dydaktyczny, sala nr 9)
ul. Rakowicka 27
Kraków

Wstęp wolny

 

Redakcja

Redakcja

O załodze peronu czwartego przeczytacie tutaj. Zapraszamy do współpracy.

Komentarze: Bądź pierwsza/y