Klub Podróżników Atlantyda zaprasza na festiwal afrykański. Będą pokazy zdjęć, opowieści o Czarnym Lądzie, pokaz tańca i wiele innych atrakcji.

Program festiwalu:

17:00 rozpoczęcie wieczoru afrykańskiego
– kiermasz/wymiana książek podróżniczych
– sklepiki z afrykańskimi pamiątkami: biżuteria (kolczyki, naszyjniki), wyroby z drewna, wyroby skórzane, malowane obrazki afrykańskie i wiele innych
– afrykańskie łakocie – przygotowane przez małżeństwo z Kenii i Konga, Izabelę i Yugę Buassa

17:30 pokaz tańca afrykańskiego przygotowany przez Yugę Buassa

18:30 pokaz zdjęć „Polska-Liberia” Marka Dzierżęgi
Jak sam pisze zainteresowany opowiadać będzie o:
„Opowiadając o Liberii dnia dzisiejszego chciałbym odnieść się do Liberii dwudziestolecia międzywojennego z uwagi na obecność przedstawicieli Polski w tym kraju. Chciałbym pokazać świat, który się zmienia bardzo wolno, dzięki czemu Liberia w dalszym ciągu oferuje niejako podróż w czasie…”

20:00 pokaz zdjęć „Ło tym jako miało być, a jako wysło, czyli wyprawa do Kenii i Ugandy po góralsku”
Zeszłego lata pewna grupa „ucywilizowanych” górali odbyła całkowicie „nieucywilizowaną” podróż do Kenii i Ugandy. Pojechali w swoich ludowych strojach, z instrumentami, z typowymi regionalnymi przysmakami i ozdobami, z zamiarem zderzenia kultur. W tym celu odwiedzali szkoły, kościoły, różne instytucje i jedną wioskę masajską, w której narobili dużo hałasu. Jadąc do Afryki chcieli uniknąć turystycznej komercji, chcieli udowodnić, że można zbratać ze sobą dwie różne kultury.

22:00 afterparty, rozmowy o Afryce, tańce i nie tylko!

Zapraszamy w sobotę, 21 kwietnia 2012 r., od godz. 17

Artefakt Cafe
Topolowa 40
Kraków

Wstęp wolny

Komentarze: Bądź pierwsza/y