Poznański Klub Podróżnika zaprasza na spotkanie: „Australia – wyprawa samochodowa 10.200 km” – wspomnienia z podróży Pawła Leśniewskiego.

Program miesięcznej wyprawy obejmował trasę ponad 10.200 km. Australijska kraina pełna kontrastów, wielkiej przestrzeni, z niezwykłą paletą barw czarowała na każdym kroku. Od metropolii z nową architekturą, śmiałych drapaczy chmur sąsiadujących ze skromnymi budynkami pamiętającymi pierwszych kolonistów, przez czerwoną pustynię z żółtą spaloną słońcem trawą, niezwykłymi kwiatami, zielone lasy (rain forrest) i białe słone jeziora, po błękit Oceanu Spokojnego. W drodze noclegi w kopalni szlachetnych opali Coober Pedy i u stóp świętej góry Aborygenów – Uluru, zwrotnik koziorożca, kopce termitów Tennant Creek, Devil Marbles.

Potem niespodziewany Cyklon i rezygnacja z dotarcia do Townsville – bazy wypadowej do Rafy Koralowej. Znów pustynia i najbliższa droga prowadząca do Brisbane na wschodnim wybrzeżu. Trasa do Melbourne udekorowana takimi przystaniami jak Gold Coast, Noosa, Wollongong i wreszcie Sydney.

Paweł Leśniewski – fotograf, współautor wystaw i dekoracji wnętrz, w latach 1989-1994 współpracownik poznańskiej prasy m.in. Music Glob, Brzmienia, Głos Wielkopolski, Gazeta Poznańska, Express Poznański, 7 Dni, Przewodnik Katolicki.

Zapraszamy – 27 kwietnia o godzinie 19:00

Klub ZAK

Poznań, ul. Szyperska 2

Komentarze: Bądź pierwsza/y