Zdjęcie, od którego zaczęła się "uśmiechnięta" akcja Bartka Koczenasza. (Fot. Bartek Koczenasz)

Poznański Klub Podróżnika zaprasza na spotkanie „Jeden uśmiech – tysiące kilometrów autostopem w poszukiwaniu odpowiedzi”. O swoich przygodach opowie  Bartolomeo Koczenasz.

W 2010 roku Bartolomeo wyruszył z Krakowa do Algarve w Portugalii. Wyjazd był kolejną częścią podróżniczego projektu o uśmiechu Smiley Planet. Bartek jechał, śmiał się i szukał szukał szczęśliwych ludzi. Poznał wiele interesujących osób, był gościem w ich domach, słuchał ich opowieści o życiu. Spotkał na swj drodze rzeźbiarzy i farmerów, studentów, psychiatrę i imigrantów. Wszystkich tych ludzi w wyjątkowy sposób połączył jeden uśmiech – fotografia dziecka z Indonezji.

– Przekonałem się, że są miejsca na południu Europy, gdzie ludzie się wcale tak często nie uśmiechają, jakbyśmy się tego spodziewali. Widziałem miejsca, gdzie uśmiechnięci ludzie żyją w tipi i jurtach, w zakątkach gór Sierra Nevada. Sprawdziłem, że flamenco przenosi mieszkańców Andaluzji w inny świat i że Generał Franco odebrał pewnym Hiszpanom uśmiech z twarzy. Po raz kolejny przekonałem się, że uśmiech to nie tylko coś na naszej twarzy, ale także moc w nas i każdy może poczynić coś, aby go z siebie wydobyć – opowiada Bartolomeo.

Zapraszamy w czwartek, 16 czerwca, o godz. 19

Klub Piekarnia
ul. Piekary 12 a, Poznań

Wstęp wolny

Redakcja

Redakcja

O załodze peronu czwartego przeczytacie tutaj. Zapraszamy do współpracy.

Komentarze: Bądź pierwsza/y