Podróżniczka Agnieszka Siejka

Agnieszka Siejka w Azerbejdżanie. (Fot. Archiwum)

Azerbejdżan – ziemia z ognia to tytuł podróżniczego spotkania z Agnieszką Siejką. Zaprasza na nie Poznański Klub Podróżnika.

Azerbejdżan jest małym krajem niepozornie wciśniętym pomiędzy szczyty Kaukazu, Może Kaspijskie, Iran i Gruzję i Armenię. Przed zwiedzającymi go podróżnikami odkrywa bogactwo kultury, przyrody i historii.  Największe bogactwa naturalne Azerbejdżanu jest ropa naftowa i gaz ziemny. Dzięki nim kraj prężnie rozwija się i wyrasta na regionalnego potentata. Efekt działania petrodolarów widać w stolicy – Baku, gdzie obok zabytkowego starego miasta wyrastają nowoczesne budynki, a infrastruktura rozwija się w zawrotnym tempie.

– Wystarczy jednak wyjechać nieco w głąb, by zetknąć się z inną rzeczywistością i problemami dnia codziennego na prowincji. Azerbejdżan to również wspaniałe góry Kaukazu i niezwykłe miejsca, wulkany błotne, Gobustan – rezerwat petroglifów, czy płonące skały miejsca gdzie płonie „wieczny ogień” – mówi Agnieszka Siejka, która będzie gościem najbliższego spotkania Poznańskiego Klubu Podróżnika.

Zapraszamy w piątek, 4 października 2013, o godz. 19

Dom Kultury POD LIPAMI
os. Pod Lipami – pawilon 108 A
Poznań

Wstęp: 5 zł

Komentarze: (1)

bit 15 stycznia 2014 o 18:56

szkoda że mina nogi jej urwała :D

Odpowiedz