Bartek Tofel - "Inny Afganistan"

Bartek Tofel - "Inny Afganistan"

„Inny Afganistan” to tytuł wystawy zdjęć, których autorem jest Bartek Tofel. W dniach 3 – 15 marca fotografie z Korytarza Wachańskiego oglądać można w Galerii Uniwersytetu Warszawskiego.

Pięćdziesiąt wielkoformatowych (50 x 70 cm) fotografii przedstawia realia życia – radości, obawy, smutki, zwyczaje, codzienne zajęcia i święta – kirgiskich nomadów oraz Wachów zamieszkujących Korytarz Wachański. To wyjątkowy, bo oszczędzony przez ostatnie 30 lat zmagań wojennych, obszar Afganistanu. Jest to także kolebka polskiego himalaizmu, miejsce gdzie przekraczające 7000 metrów wysokości szczyty Wschodniego Hindukuszu spotykają się z południowymi rubieżami Pamiru. Fotografie zaprezentowane na wystawie są efektem dwóch wyjazdów – z 2009 i 2010 roku.

Głębsze wejście w świat Innego Afganistanu umożliwią rozbudowane podpisy każdej fotografii oraz delikatnie sącząca się w tle lokalna muzyka.

Bartek Tofel – urodzony w 1983 roku. Absolwent etnologii i psychologii. Podróżnik, początkujący fotograf i dziennikarz. Jego zdjęcia i artykuły ukazały się m.in. w Polityce, CKM, Taterniku czy Polska The Times. Współpracuje z agencją fotografów FORUM.

Na wernisaż wystawy zapraszamy 3 marca o godz. 19
Galeria Uniwersytetu Warszawskiego (Pałac Kazimierzowski)
ul. Krakowskie Przedmieście 26/28, Warszawa

Wystawę można oglądać w dniach 2-15 marca. Wstęp bezpłatny.

Redakcja

Redakcja

O załodze peronu czwartego przeczytacie tutaj. Zapraszamy do współpracy.

Komentarze: Bądź pierwsza/y