Poznański Klub Podróżnika zaprasza na przejażdżkę po Bliskim Wschodzie. Autorami pokazu będą Iwona Kozłowiec i Mariusz Reweda.

– Syrię i Jordanię łatwo zwiedzać z biurem turystycznym. My wolimy poznawać te krainy od podszewki, podróżując „na własnych kołach”, odnajdując nie tylko ruiny dawnych cywilizacji, ale także starając się zrozumieć kulturę i obyczaje mieszkańców Bliskiego Wschodu – mówią Iwona Kozłowiec i Mariusz Reweda.

Po raz pierwszy do Syrii i Jordanii pojechali w 2009 roku. Tak opisują swoją podróż: „Nasza trasa biegła nie tylko poprzez turystyczne atrakcje, ale także po bezdrożach. W Syrii widzieliśmy starożytne asyryjskie miasta, kolumnady Apamei i Palmiry, zapomniane greckie twierdze na pustyni, dolinę Eufratu, klasztory chrześcijańskie w górach oraz wiecznie żywy Damaszek. W Jordanii przejechaliśmy przez tereny, gdzie niegdyś stąpał Mojżesz, wykąpaliśmy się w Morzu Martwym i nurkowaliśmy w Czerwonym. Niezapomnianych wrażeń dostarczyła wędrówka w skalnym kanionie Wadi Mujib i pomarańczowe piaski Wadi Rum. A do tego dzień w ruinach niezwykłej Petry…

Przez tereny dzisiejszej Syrii i Jordanii przetoczyło się wiele cywilizacji, od mezopotamskiej i greckiej po Czyngis Chana i europejskie średniowieczne wyprawy krzyżowe. Ich ślady widoczne są do dziś. O tym w trakcie spotkania „Bliski jest Wschód” opowiedzą Iwona i Mariusz. O ich podróżach możecie poczytać na stronie www.kilometr.com.

Zapraszamy 26 stycznia o godz. 19
Klub Zak
ul. Szyperska 2, Poznań

Wstęp wolny!

Redakcja

Redakcja

O załodze peronu czwartego przeczytacie tutaj. Zapraszamy do współpracy.

Komentarze: Bądź pierwsza/y