Kolejna filmowa propozycja od Południka Zero. Tym razem wyświetlony zostanie film Benza Deus – Benzedores de Araguari. Jest to dokument opowiadający o uzdrowicielach z brazylijskiego stanu Minas Gerais.

Spotkanie organizuje fundacja Terra Brasilis. Film Benza Deus – Benzedores de Araguari, który będzie można obejrzeć tym razem, próbuje przedstawić wiarę w uzdrowicieli. Postacie, które w nim zobaczycie, umieją leczyć nawet te choroby, wobec których medycyna jest bezradna, takie jak “złe spojrzenie” czy “przewrócone kiszki”. Film powstał w wyniku pracy badawczej i prób ratowania korzeni kultury popularnej w mieście Araguari, w stanie Minas Gerais, w Brazylii. Poznaj niesamowite historie ludzi, którzy mimo przeciwności i niezrozumienia dzielą się z innymi swoim darem uzdrawiania. Benzedores to nadal jedyna nadzieja na ozdrowienie dla milionów Brazylijczyków.

Spotkanie poprowadzi Natalia Magreta z fundacji Terra Brasilis. Oprócz dokumentu – krótka opowieść zza kulis, nagrana przez reżyserów filmu. Będą też upominki.

Polecamy >> Brazylia z wysokości siodełka

Zapraszamy w sobotę, 20 października 2012, o godz. 17

Południk Zero
ul. Wilcza 25
Warszawa

Wstęp wolny

Redakcja

Redakcja

O załodze peronu czwartego przeczytacie tutaj. Zapraszamy do współpracy.

Komentarze: Bądź pierwsza/y