Warszawska Cafe 8 Stóp

Cafe 8 Stóp zaprasza m.in. na pokazy podróżnicze.

Jeden samochód, jedna przyczepa, dwoje dorosłych, dwoje dzieci, sześć miesięcy, 16 parków narodowych, prawie 30 stanów, prawie 40 tysięcy kilometrów. Tak wyglądała wyprawa Oli, Pawła, Maćka i Kaliny Wysockich po USA. Co można robić po powrocie z takiej wyprawy do kraju? Na przykład założyć rodzinną klubokawiarnię dla obieżyświatów i nie tylko!

Cafe 8 Stóp swoją nazwę wzięła od bloga osiemstop.blogspot.com, a ten od zliczenia kończyn całej rodziny. Podróż po USA w dużej mierze odbywała się co prawda na kołach (jeden z tekstów Oli i Pawła na peronie >> Gdzie nocować z przyczepą? Darmowe noclegi w USA), a Kalina swoich stóp używała głównie do zabawy, ale kolejne rodzinne podróże na pewno będą już bardziej piesze.

Na razie jednak kawiarnia uziemiła ekipę 8 stóp w Warszawie. Co nie znaczy, że nie można się od swojego nowego dziecka choćby na chwilę oddalić, czy to na pokaz do Wrocławia na Międzynarodowe Targi Turystyczne czy na Navigatora do Krakowa. Ola postanowiła się tez wyrwać trochę dalej i na prawie trzy tygodnie wybyła do Kerali. Relację stamtąd możecie znaleźć na blogu.

Niemniej jednak dłuższe wyprawy trzeba na razie odłożyć na później. Co nie znaczy, że podróże nie mogą przyjść do kawiarni. W Cafe 8 Stóp na pokazy podróżnicze zarezerwowano dwa dni w tygodniu – Pokazy Czwartkowe o godz. 19 – to okazja do pokazania się dla wszystkich podróżników. W niedzielę o godz. 16 swoje miejsce w kawiarni znajdą osoby wyjeżdżające z dziećmi. Raz w miesiącu w kawiarni gości Klub Nomadów.

Przez trzy miesiące, od kiedy działa kawiarni można było w niej posłuchać m.in. o Kubie, Rosji, a także o Bhutanie, Dominikanie, Albanii, Omanie, Peru, Borneo… Cafe 8 Stóp chce być też miejscem spotkań varsawianistycznych. W lutym w ramach Urodzin Pragi odbyło się spotkanie na temat Parku Praskiego, jeszcze w marcu planowana jest rowerowa wycieczka po Warszawie, a w kwietniu niewykluczone, że spod kawiarni będzie można nawet wyruszyć w rejs po Wiśle! W tygodniu organizowane są też zajęcia dla dzieci. Na razie odbywają się zajęcia umuzykalniające, ogólnorozwojowe oraz warsztaty Klubu Małego Einsteina.

Paweł i Ola zapraszają podróżników do organizowania u nich pokazów, nie tylko w czwartki i w niedziele, ale także w inne dni. W oddzielnej sali mają duży ekran z projektorem, przyzwoite nagłośnienie z mikrofonami i co niezwykle ważne sala nie ma okien, więc żadne światło nie będzie rozpraszać zdjęć. Przy okazji pokazów można posilić się zupami, kanapkami czy naleśnikami, popić to dobrą kawą czy rzemieślniczym piwem w dobrej cenie. Więcej szczegółów znajdziecie na ich stronie i profilu na Facebooku.

Cafe 8 Stóp w Warszawie - mapa dojazduJak trafić?

Cafe 8 Stóp
ul. Ratuszowa 2, 03-461 Warszawa
www.8stop.pl / www.facebook.com/8Stop
kontakt@8stop.pl / 505 976 185

W marcu w programie Cafe 8 Stóp m.in.:

  • 13.03, czwartek, godz. 19.30 – Boliwia: Przygody i niespodzianki. Zdjęcia: Agnieszka AgaK Kornas i Marcos Caranza Zabala
  • 16.03, niedziela, godz. 16 – Australia Zachodnia: Tam, gdzie kangury mówią dobranoc. Zdjęcia: Dorota i Marcin Matyszewscy oraz dwuipółletni Krzyś
  • 20.03, czwartek, godz. 19.15 – Tajlandia, Laos, Kambodża. Zdjęcia: Gosia Pisarkiewicz
  • 27.03, czwartek, godz. 19 – Na polskich górskich szlakach (pokaz do potwierdzenia). Zdjęcia: Michał Gostkiewicz
  • 30.03, niedziela, godz. 13 – Wycieczka rowerowa po Warszawie (do potwierdzenia). Oprowadza Jarek „Spacerolog” Kaczorowski.

Komentarze: (1)

Fasola 11 marca 2014 o 18:49

Polecam żurek!

Odpowiedz