Czarnobyl - obraz po katastrofieZapraszamy na prelekcję Bartłomieja Machowskiego „Czarnobyl – obraz po katastrofie”. Jest to grudniowa prelekcja z cyklu Krośnieńskie spotkania z podróżnikami.

Wyjazd do Czarnobyla u większości osób powoduje pukanie się w głowę i myśli o zabójczym promieniowaniu. Dlatego autor prelekcji od kilku lat nosił się z zamiarem wyjazdu aby sprawdzić stereotypowe myślenie społeczeństwa. Jak wygląda Czarnobyl ponad 20 lat po potężnej katastrofie? Czy przebywanie na „wymarłym” terytorium jest bezpieczne? Jak wjechać do zamkniętej strefy? Przyjdź i zobacz jak wygląda dzisiaj teren elektrowni atomowej, ewakuowane i splądrowane miasto Prypeć, ryby giganty…

Bartłomiej Machowski – pilot wycieczek, przewodnik beskidzki, redaktor portalu turystycznego Odyssei.com. Absolwent geografii Akademii Świętokrzyskiej w Kielcach Czynnie uczestniczy w organizacji wielu imprez popularyzujących turystykę. Laureat konkursu fotograficznego „Zdjęcie Roku” w Poznaj Świat. W ostatnich latach odwiedził Bliski Wschód, Kaukaz, wszedł na najwyższy szczyt Europy – Mont Blanc. Zakochany w Ukrainie często wędruje po Karpatach Wschodnich.

Zapraszamy 13 grudnia o godz. 18:00
Piwnica PodCieniemi
Rynek 5, Krosno
Wstęp wolny.

Komentarze: Bądź pierwsza/y