Święty mąż

Święty M. (Fot. Archiwum organizatorów)

5 tysięcy złotych i prezentacja na gdyńskich Kolosach – to główna nagroda konkursu dla podróżników w drugiej edycji Nagrody im. Pawła Edmunda Strzeleckiego, organizowanej przez Muzeum Emigracji w Gdyni pod hasłem Człowiek ponad granicami.

Konkurs jest skierowany do osób fotografujących lub filmujących spotkania z ludźmi, których dotknęła migracja.

Plakat konkursu dotyczącego migracji

Człowiek ponad granicami - druga edycja Nagrody im. Pawła Edmunda Strzeleckiego

Coraz bardziej popularne podróże – zarówno backpackerskie wędrówki omijające szerokim łukiem turystyczne miejsca, jak i te typu „all inclusive” – dla wielu są sposobem na aktywne poszukiwanie wiedzy o świecie i ludziach. Poprzez konkursowe hasło Człowiek ponad granicami Muzeum Emigracji w Gdyni  zachęca by świadomie obserwować wielokulturowy charakter odwiedzanych miejsc. I spróbować odpowiedzieć na pytania: Jak imigranci odnajdują się w nowej rzeczywistości? Jakie są historie ich życia? Jakie wartości wprowadzają w nowe miejsca?

Organizatorzy nie ograniczają uczestników w kwestii ujęcia tematu – cenne będą zarówno reportaże portretujące wybrane postacie, jak i próbujące ująć zjawisko migracji z szerszej, problemowej perspektywy. Najważniejszym kryterium dla wyboru laureata będzie unikatowość i waga podejmowanej historii, dopiero w drugiej kolejności oceniany będzie warsztat realizacyjny. Nie potrzeba więc profesjonalnego sprzętu – w konkursie może wziąć udział każdy, kto podeśle zdjęcia bądź krótki film.

Prace nadsyłać można do 5 stycznia 2015. Regulamin konkursu dostępny jest na stronie www.muzeumemigracji.pl

Patronem Nagrody jest Paweł Edmund Strzelecki – pierwszy Polak, który odbył indywidualną podróż naukową dookoła świata, wybitny geograf, którego wyprawy do dziś imponują zasięgiem i rozmachem. Najważniejszych odkryć dokonał w Australii – opisał nowe krainy oraz pasma górskie, zidentyfikował złoża węgla, ropy naftowej i złota. Dzięki niemu najwyższy szczyt kontynentu dziś nosi nazwę Góra Kościuszki.

Redakcja

Redakcja

O załodze peronu czwartego przeczytacie tutaj. Zapraszamy do współpracy.

Komentarze: (1)

Bogunił Petrykowski 28 października 2014 o 20:21

ups… nie zauważyłem, że powyższy mail trafił do komentarzy.
Przepraszam i proszę moderatora o NIE publikowanie tych treści a jedynie o przekierowanie maila do redakcji.

Dziękuje i pozdrawiam

Odpowiedz