Zapraszamy na wernisaż wystawy fotografii Daleki Wschód/Far East. Autorem zdjęć jest Paweł Szpala, którego znać możecie z publikacji na peronie czwartym.

Paweł podróżuje od siedmiu lat. Do tej pory odwiedził Stany Zjednoczone, prawie każde państwo Europy, Chiny oraz Azję Południowo–Wschodnią, łącznie 25 krajów. Każdą swoją wyprawę finansuje oraz realizuje sam. Porusza się najtańszymi środkami transportu, udowadniając przy tym, że da się podróżować po świecie za niewielkie pieniądze. Swoimi przygodami i zdjęciami dzieli się na blogu www.travelerlife.wordpress.com.

Wystawa, którą oglądać można w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu, jest dokumentacją dwóch podróży na Daleki Wschód. Pierwsza odbyła się na przełomie stycznia i lutego 2010 roku. Była to wyprawa do Chin – przez miesiąc Paweł mieszkał w Pekinie, dzięki czemu dość dobrze udało mu się poznać to miasto. Zdjęcia przedstawiają głównie centrum Pekinu w chłodnej atmosferze, która tam wtedy panowała ze względu na porę zimową. Kolejne zdjęcia ukazują podróż do Azji Południowo–Wschodniej w 2011 roku, przez takie kraje jak Tajlandia, Laos i Kambodża. Kiedy w Polsce zima trwa na dobre, tam jest środek lata, co bardzo często kusi turystów zmęczonych klimatem umiarkowanym. W przeciwieństwie do zdjęć z Chin, fotografie te pełne są życia, barw i szczęścia.

Polecamy >> Paweł Szpala na peronie

Zapraszamy we wtorek, 18 grudnia 2012 r., o godz. 18

Fotogaleria Miejskiej Biblioteki Publicznej
ul. Minorytów 4
Opole

Wstęp wolny

Redakcja

Redakcja

O załodze peronu czwartego przeczytacie tutaj. Zapraszamy do współpracy.

Komentarze: Bądź pierwsza/y