Zapraszamy na Spotkania Podróżnicze Daleko, Blisko, Akcja! w Łodzi. Po pierwsze – w ciągu trzech dni będziecie mogli obejrzeć wiele fantastycznych zdjęć i usłyszeć sporo ciekawych podróżniczych historii. Po drugie – impreza odbędzie się w nowej Kawiarni Podróżniczej DalekoBlisko.

– Mamy nadzieję, że w ciągu tych trzech dni każdy znajdzie tu coś dla siebie. Będzie można usłyszeć o ciekawych miejscach w Łodzi i regionie, o podróżach przez Azję, badaniach historycznych w tajdze, czy narciarskiej wędrówce przez Ural – mówi Olga Skorupka, właścicielka kawiarni DalekoBlisko. – Planujemy też koncert bluesowy oraz wycieczkę po Łodzi. Zaproszeni goście to podróżnicy, autorzy książek i zdobywcy nagród podróżniczych, ale przede wszystkim świetni mówcy.

Program Spotkań Podróżniczych Daleko, Blisko, Akcja!:

Piątek, 25.10.2013

  • g. 18:00 Piotr MachlańskiZnane i nieznane. Zamki województwa łódzkiego. Czego nie wiemy o swoim regionie? Gdzie warto wybrać się na weekend? Łódzki historyk, regionalista, przewodnik i autor książek krajoznawczych opowie o zamkach województwa łódzkiego.
  • g. 19:30 Robert „Robb” MaciągPakistan Zindabad. Jeden z najciekawszych autorów Peronu Czwartego i kilku świetnych książek podróżniczych, opowie o Pakistanie – kraju niezrozumianym, pełnym kontrastów, starych tradycji i gościnnych uśmiechów.

Sobota, 26.10.2013

  • g. 16.00 Wojtek Stolarczyk, Szymon Pietrowski, Krzysiek MroszczakKarpackie Wyzwanie. Najszybsze przebycie Łuku Karpat. W roku 1980 roku grupa Studenckiego Koła Przewodników Beskidzkich pod przewodnictwem Andrzeja Wielochy przeszła Karpaty jako pierwsza. Od tej zrobiło to osiem wypraw. Żadna jednak nie pokusiła się by zamknąć Łuk Karpat spływem Dunajem. Wojciech, Krzysiek i Szymon opowiedzą o swoich przygodach w trakcie niezwykłego wyścigu po rekord.
  • g. 17:00 Maciej KronenbergCo się kręci w OFFPiotrkowskiej czyli o filmowym życiu Fabryki Ramischa. Geograf, przewodnik, regionalista, autor Przewodnika po Łodzi Filmowej jak nikt inny zna filmowe oblicze miasta. Opowie o historii fabryki oraz o obrazach w których pojawia się dzisiejsza OFFPiotrkowska.
  • g. 18:30 Tomasz Grzywaczewski, Maciej CyprykWyprawa badawcza Martwa Droga 2013. W poszukiwaniu stalinowskiej kolei widmo. Tomasz Grzywaczewski – łodzianin, organizator Long Walk Expedition, zdobywca nagrody Magellana 2012 za Najlepszą Książkę Podróżniczą wraca na Syberię. Wraz ze swoim przyjacielem i organizatorem wyprawy Maciejem Cyprykiem opowiedzą o archeologii stalinizmu i budowanej przez więźniów, zagubionej w tajdze magistrali kolejowej.
  • 20:00 Konrad MichalakPodróż do źródeł bluesa. Koncert. Gdzie narodził się blues? W muzyczną i fotograficzną podróż przez Stany Zjednoczone zabierze nas charyzmatyczny student Wydziału Jazzu i Muzyki Estradowej w Nysie – Konrad Michalak.

Niedziela, 27.10.2013

  • g. 11:00-13:00 Maciej Kronenberg – Wycieczka po Łodzi – OFF i Piotrkowska. (Zapisy na dalekoblisko.cafe@gmail.com. Ilość miejsc ograniczona. Udział bezpłatny.) Każda podróż zaczyna się tuż za progiem, a sztuką jest odkrywać niezwykłe w zwykłym. Dlatego niedzielny spacer zaczynamy na progu DalekoBlisko. Nowe spojrzenie na znane miejsca, historię Łodzi i jedną z najbardziej znanych polskich ulic. Serdecznie zapraszamy!
  • g. 18:00 Ania RomaniukNa nartach przez Ural Subpolarny. Czy da się wędrować z plecakiem na nartach? I czy można to robić na Uralu? A przede wszystkim czy warto? Na te i inne pytania w swojej prezentacji odpowie Ania Romaniuk – Przewodnik Beskidzki SKPB Warszawa, tłumaczka, miłośniczka biegania i uczestniczka licznych wypraw trekkingowych w Azji i Europie.
  • g. 19:30 Ola NikielDroga do Shangri-La. 1,5 roku w Azji. Przewodnik Studenckiego Koła Przewodników Beskidzkich z Warszawy, opowie o swoim poszukiwaniu azjatyckiego Shangri-La – mitycznej krainy spokoju i szczęścia. W czasie podróży przemierzyła 26 państw. Droga do Shangri-La to opowieść o ludziach spotkanych na drodze, próbie zrozumienia innych kultur i niekończących się zadziwieniach.

Zapraszamy w dniach 25 – 27 października 2013

Kawiarnia Podróżnicza DalekoBlisko
OFFPiotrkowska Center
ul.Piotrkowska 138/140
Łódź

Wstęp wolny

Komentarze: Bądź pierwsza/y