Łódź, kawiarnia podróżnicza DalekoBliskoKilka dni zostało do otwarcia w Łodzi Kawiarni Podróżniczej DalekoBlisko. Lokal mieści się w OffPiotrowska Center.

DalekoBlisko ma być miejscem dla wszystkich osób kochających podróże i ciekawych świata. Pomysł na otwarcie kawiarni, w której będzie można pogadać o podróżowaniu, obejrzeć slajdy z dalekich stron i przy okazji spróbować dobrej kawy oraz przygotowywanych na miejscu ciast i deserów z różnych krajów, zrodził się jakiś czas temu w głowie Olgi Skorupki.

– Przez kilka lat przywoziłam z podróży tkaniny i bibeloty tłumacząc, że trafią kiedyś do mojej kawiarni – mówi. – Marzyłam o miejscu, w którym można oderwać się od rzeczywistości i jednocześnie spotkać ludzi z pasją, czerpać inspirację i tworzyć pomysły dalszych i bliższych wędrówek.

Pomysł, jak mówi, musiał poczekać na odpowiedni czas, miejsce i osobę.

– Po kliku latach pracy jako tłumaczka postanowiłam wrócić do Polski, do Łodzi i wcielić go w życie. Miałam szczęście spotkać Anię Żurawicz – absolwentkę marketingu z zacięciem podróżniczym i zamiłowaniem do fotografii. Ania z nie mniejszym od mojego entuzjazmem podeszła do pomysłu tworzenia kawiarni. Postanowiła rzucić pracę w banku żeby zaangażować się w przedsięwzięcie – opowiada Olga. – Od początku wiedziałyśmy, że wybór miejsca będzie miał ogromne znaczenie. Myślałyśmy o starej kamienicy lub pofabrycznym wnętrzu z czerwonej cegły. Po miesiącach poszukiwań trafiłyśmy do OffPiotrkowskiej. Zobaczyłyśmy garaż – bez okien, z betonowymi boksami, pachnący smarem, ale przestronny, wysoki i z możliwością dowolnego zaaranżowania. Mimo obaw zdecydowałyśmy się na przebudowę.

O tym, czy przedsięwzięcie się udało będziecie mogli przekonać się już 25 października, kiedy to nastąpi oficjalne otwarcie Kawiarni Podróżniczej DalekoBlisko. Na dobry początek otrzymacie solidną porcje podróżniczych opowieści, w postaci trzydniowych spotkań podróżniczych. Tu znajdziecie program imprezy >> Daleko, Blisko, Akcja! Spotkania podróżnicze w nowej, łódzkiej kawiarni.

Redakcja

Redakcja

O załodze peronu czwartego przeczytacie tutaj. Zapraszamy do współpracy.

Komentarze: Bądź pierwsza/y