17 południk - baner festiwalu

Spotkania z podróżnikami, ciekawe relacje z podróży, filmy z najdalszych zakątków świata – to wszystko czeka na tych, którzy w dniach 18 – 20 października pojawią się w schronisku PTTK Pasieka, gdzie odbywał się będzie Dolnośląski Festiwal Podróżników – 17 Południk.

Oto co nas czeka na tegorocznej edycji Festiwalu:

  • Kasia Biernacka zabierze widzów na poszukiwanie dziewiczych jaskiń w meksykańskiej dżungli
  • z Katarzyną Gruźlewską będzie można wzbić się wysoko w chmury, autorka prezentacji jest w końcu siedmiokrotną Mistrzynią Polski i wicemistrzynią Pucharu Świata w paralotniarstwie
  • Aleksander Hanusz i Filip Sułkowski opowiedzą  o wyprawie Łódkami z tektury za koło polarne opowiedzą
  • Adam Wiśniewski zabierze widzów na rowerową eskapadę przez stepy Mongolii
  • Marcin Sawicki pokaże piaszczyste bezdroża i strzeliste minarety Uzbekistanu, wybrać się z nim można będzie również nad brzek znikającego Morza Aralskiego
  • Kasper Piasecki i Kamil Kaczmarek opowiedzą o Kolei Transandyjskiej (ich zdjęcia możecie zobaczyć tutaj: Kolej Malinowskiego. Pociągiem do nieba)
  • w kolejną podróż po (Nie)znanej Europie – South Uis na Hebrydach Zewnętrznych i magicznej krainie Peneda Geres we wschodniej Portugalii wybierzemy się z Mariuszem Sieradzem.

Oprócz slajdowisk możecie liczyć na ciekawe warsztaty, nocne pokazy filmów, ethno party i koncert polsko – ukraińskiego zespołu Hoverla, który w oryginalny sposób łączy muzyczne tradycje ludowe z nowoczesnymi aranżacjami, inspirowanymi rockiem, jazzem, reggae, ska.

Wszystko to w niepowtarzalnym otoczeniu Gór Stołowych, w magicznym schronisku, w maleńkiej miejscowości na końcu świata – zapraszamy!

Zapraszamy w dniach 18-20 października 2013

Schronisko PTTK Pasterka w Górach Stołowych

Wstęp wolny

Dodatkowe informacje: www.17poludnik.pl.

Redakcja

Redakcja

O załodze peronu czwartego przeczytacie tutaj. Zapraszamy do współpracy.

Komentarze: Bądź pierwsza/y