Galeria Fotografii DeKa i Dom Kultury w Rybniku-Chwałowicach zapraszają na wernisaż wystawy „Dzika Polska” i spotkanie autorskie z Ryszardem Kulikiem, autorem książki „Odkrywanie natury. Praktyka głębokiej ekologii.”

Wystawa Dzika Polska została przygotowana przez Stowarzyszenie Pracownia na rzecz Wszystkich Istot w Bystrej. Jest to kolekcja  wielkoformatowych zdjęć największych polskich fotografików przyrody, przedstawiających najdziksze, najcenniejsze i najbardziej naturalne obszary Polski. Jeśli przyjrzymy się tym fotografiom, zauważymy, jak bardzo ulotne jest piękno poszczególnych miejsc, jak łatwo może ono zostać zniszczone nierozważnymi decyzjami lokalizacyjnymi lub brakiem należytej opieki i ochrony.

Celem wystawy jest zachęcenie zwiedzających do zwrócenia uwagi na ginący obok nas świat przyrody i podjęcia działań dla ochrony lokalnych wartości przyrodniczych. Autorami fotografii są: Wiktor Wołkow, Jan Walencik, Artur Tabor, Saturnina i Artur Homan, Antoni Kasprzak, Tomasz Ogrodowczyk, Jacek Więckowski, Przemysław Kunysz, Piotr Morawski, Jacek Szarek, Marta Lelek, Janusz Korbel, Jacek Zachara.

W ramach spotkania zaprezentowany zostanie również głośny krótkometrażowy film dokumentalny „Anima Mundi” (reż. Godfrey Reggio), będący filmową ekspresją na temat dzikiej przyrody.

Zapraszamy 19 listopada o godz. 18

Dom Kultury w Rybniku-Chwałowicach

ul. 1 Maja 95, Rybnik

Komentarze: Bądź pierwsza/y