Koncerty muzyki świata i folklor warszawski, warsztaty rękodzieła i tańców ludowych, zapachy kuchni z różnych zakątków świata ponownie wypełnią zielony Plac Hallera.

26 lipca, piątek, początek: 18:00

  • 18:00-20:30 Warsztaty: Kaligrafia, gry językowe, warsztaty plastyczne, historie, opowieści o narodowych stereotypach, animacje i warsztaty tańców z różnych stron świata, które poprowadzą wolontariusze z Indii, Pakistanu, Chin, Hongkongu, Singapuru, Kazachstanu, Kanady, USA, Turcji, Meksyku i Egiptu. Rodzinne warsztaty plastyczne  i zabawy dla dzieci.
  • 19:00-20:00 Kalaha – Gra logiczna, uznawana za najstarszą grę świata, którą świat zachodni poznał dzięki imigrantom z Afryki.
  • 20:30 koncert: Grupa Perkusyjna Strefa Rytmu zagra rytmy z Afryki Zachodniej – mekki świata bębnów.

27 lipca, sobota, początek: 16:00

  • 16:00-20:30 Warsztaty: kaligrafia, gry językowe, warsztaty plastyczne, historie, opowieści o narodowych stereotypach, animacje i warsztaty tańców z różnych stron świata, które poprowadzą wolontariusze z Indii, Pakistanu, Chin, Hongkongu, Singapuru, Kazachstanu, Kanady, USA, Turcji, Meksyku i Egiptu. Las Rąk – warsztaty pierzasto-koralikowe, armia kolorowych korali i piór, sznurki jubilerskie i szaleństwo inwencji twórczej małych i dużych.
  • 16:30 oraz 18:00 koncert: Heniek Małolepszy z zespołem – Folklor miejski na żywo! Koncert to szlagiery minionego wieku i zawsze modne retro.
  • 19:00-19:30 Lekcja tradycyjnych tańców meksykańskich.
  • 20:00-20:30 Tango – interaktywna opowieść o tym, jak tango narodziło się w Argentynie i Urugwaju oraz o jego historii w Polsce, gdzie obecne jest już od 100 lat. A
  • 20:30 koncert: Balkan Sevdah – wykonuje muzykę inspirowaną tradycjami muzycznymi wywodzącymi się z różnych regionów Półwyspu Bałkańskiego (Albania, Grecja, Turcja, Macedonia, Bułgaria, Bośnia, Serbia i Kosowo). Próbują mieszać elementy różnych kultur bałkańskich i łączyć je ze swoimi indywidualnymi doświadczeniami muzycznymi.

Zapraszamy 26-27 lipca 2013

Plac Hallera, Praga Północ
Warszawa

Wstęp wolny

Redakcja

Redakcja

O załodze peronu czwartego przeczytacie tutaj. Zapraszamy do współpracy.

Komentarze: Bądź pierwsza/y