Festiwal MandragonI Festiwal Przygód Mandragon jest organizowany przez Fundację Mandragon. Zapraszamy na święto podróżowania i dobrego reportażu. Planujemy pokazy slajdów, projekcje filmów dokumentalnych, spotkania z gośćmi, wystawy fotograficzne, pokazy tańca, warsztaty, koncerty oraz imprezy towarzyszące.

Wydarzenie będzie okazją do świętowania wszelkich aspektów związanych z podróżowaniem i przygodami, a także sposobem pogłębiania wiedzy o innych krajach.

Organizatorzy chcą uzyskać efekt multikulturowej fuzji, posługując się różnymi środkami wyrazu, ukazującymi tradycje i kulturę Azji i Oceanii, z odmiennych perspektyw, w szczególności poprzez rozmowę, obraz, słowo pisane, sztukę lub inne działania.

Program pierwszego dnia festiwalu:

17:00 Oficjalne otwarcie festiwalu oraz wystawy PAH “Afganistan. Pragnienie życia”

“W Afganistanie wojna trwa nadal. Nie ta medialna, głośna, znana z pierwszych stron gazet, lecz cicha, zapomniana wojna Afgańczyków o edukację. Jest to walka z biedą, walka z nieudolnością państwa zniszczonego długotrwałym konfliktem zbrojnym, ale także walka z wyczerpanymi tą sytuacją i sponiewieranymi umysłami. Wojna ukochała sobie to miejsce i zadomowiła się w tym urokliwym kraju, zamieszkanym przez pięknych, pokornych ludzi. Ludzi, których jedynym marzeniem jest po prostu żyć.” Marcin Suder, autor fotografii.

18:00 Koncert Warsaw Gamelan Group oraz indonezyjski teatr cieni

19:00 Pokaz slajdów “Afganistan – w kraju gór, latawców i buzkaszi. Z wojną w tle”

Autorką fotografii jest Olga Mielnikiewicz – filolog germanista, szefowa Misji Polskiej Akcji Humanitarnej w Afganistanie.

20:00 Film „Latawce”, reżyseria Beata Dzianowicz, Polska 2008

21.30 Film „Kamienna cisza”, reżyseria Krzysztof Kopczyński, Polska 2007

20:00 Mandragon Party w Hydrozagadce

Dla wszystkich gości z ulotką Festiwalu Mandragona – wstęp za 5 złotych. W programie imprezy m.in. warsztaty tańca Bollywood prowadzone przez zespół taneczny Al Fayyum Dancers, pokaz tańców orientalnych zespołu Al Fayyum Dancers oraz koncert zespołu Masali. Po koncercie – after party!

Zapraszamy – 23 kwietnia 2010 r.

Centrum Łowicka

Warszawa, ul. Łowicka 21

Komentarze: Bądź pierwsza/y