The Little One (Tam Wai-ching, 2012) w ramach Fresh Wave.

The Little One (Tam Wai-ching, 2012) w ramach Fresh Wave.

7. edycja Festiwalu Pięciu Smaku odbędzie się w kinach Muranów i Luna w dniach 4-11 listopada oraz w Kinie Nowe Horyzonty we Wrocławiu w dniach 8-14 listopada. Bilety już w sprzedaży!

Entuzjaści dobrego kina, a w szczególności kina azjatyckiego na pewno mają już zapisane w swoich kalendarzach te daty. Ale jakby się ktoś jeszcze wahał, to powody dla których warto być na festiwalu są co najmniej trzy.

Po pierwsze: premiera najnowszego filmu Wong Kar-waia

W programie festiwalu znalazł się najnowszy film Wong Kar-waia, najbardziej rozpoznawalnego w Polsce hongkońskiego reżysera, znanego z takich klasycznych już tytułów, jak Chungking Express, Happy Together, Spragnieni miłości. Premierowe pokazy specjalne jego najnowszego dzieła Wielki mistrz (The Grandmaster) w Warszawie oraz Wrocławiu będą o tyle wyjątkowe, że są to jedyne planowane projekcje filmu w Polsce.

Po drugie: Fresh Wave

Widzowie festiwalu będą mieli okazję obejrzeć krótkometrażowe produkcje młodych, początkujących twórców, zrealizowane w ramach programu Fresh Wave hongkońskiej Arts Development Council i Johnniego To.W filmach przewijają się tematy związane z współczesnym życiem mieszkańców Hongkongu, zmian zachodzących w ich życiu i otoczeniu, trudnych relacjach z innymi ludźmi. Wstęp na te projekcje będzie bezpłatny.

Po trzecie: retrospektywa filmów wybitnego japońskiego twórcy – Tetsui Nakashimy

Widzowie będą mieli okazję zobaczyć pięć niepokazywanych dotąd w Polsce tytułów utalentowanego reżysera, który wydobywa to, co najbardziej oryginalne i pociągające w japońskiej popkulturze, która w Azji stanowi wyrazistą alternatywę dla masowej kultury amerykańskiej, by za pomocą wyrazistej formy opowiadać o uniwersalnych emocjach, problemach jednostek we współczesnej rzeczywistości: osamotnieniu, wyobcowaniu, niezrozumieniu.

Sprzedaż karnetów już się rozpoczęła. Sprzedaż będzie prowadzona w trybie online na stronie festiwalu.

Bilety w cenie:
• 40 zł (normalny)
• 30 zł (ulgowy)
• w dniu koncertu bilet w cenie 50 zł

Zasady oraz regulamin sprzedaży karnetów na  7. edycję Festiwalu Pięciu Smaku dostępne na stronie festiwalu. Pojedyncze bilety na seanse i wydarzenia będzie można nabyć on-line oraz w kasach kin po zakończeniu sprzedaży karnetów.

Więcej o Festiwalu 5 Smaków

Komentarze: Bądź pierwsza/y