W dniach 4-5 Października zapraszamy do Obornik Śląskich koło Wrocławia na kolejną edycję Festiwalu Kultur Świata im. Tony’ego Halika.

Gościem specjalnym tegorocznej edycji będzie Wojciech Jagielski – reporter, wieloletni szef działu zagranicznego Gazety Wyborczej i autor kilku książek opowiadających głównie o Bliskim Wschodzie i Afryce Subsaharyjskiej.

Wojciech Jagielski w swojej pracy dziennikarskiej i reporterskiej wykazuje się niezwykłym dbaniem o rzetelność. Nie angażuje się w chwytliwe uproszczenia i stereotypy charakterystyczne dla współczesnej prasy newsowej. Woli rozbudowane sprawozdania i analizy. Jego książki należą do najlepszych reportaży z obszarów dotkniętych konfliktami zbrojnymi. Pisał o Kaukazie (Dobre miejsce do umierania, Wieże z kamienia),  Afganistanie (Modlitwa o deszcz), Ugandzie (Nocni wędrowcy) oraz RPA (Wypalanie traw).

Wśród prelegentów będzie także Julia Wizowska, jedna z autorek książki Poza utartym szlakiem, która opowie o Kazachstanie.

Przypominamy jednocześnie, że wszyscy chętni do opowiedzenia o swoich podróżach podczas festiwalu, mogą zgłaszać się już teraz. Więcej szczegółów na stronie festiwalu.

Zapraszamy w weekend 2-5 października 2013

Oborniki Śląskie

Komentarze: Bądź pierwsza/y