W trakcie festiwalu będzie można wyruszyć m.in. w podróż do Azji. (Fot. Dominika Kustosz)

W trakcie festiwalu będzie można wyruszyć m.in. w podróż do Azji. (Fot. Dominika Kustosz)

„Gdzie diabeł nie może…” – tak zatytułowano podróżniczy festiwal, który w ramach cyklu Kultury Świata odbędzie się we Wrocławiu. Nazwa nie jest przypadkowa – o swoich wyprawach opowiadać będą wyłącznie panie.

Od kilku lat, cyklicznie, co miesiąc w Centrum Kultury „Zamek” we Wrocławiu spotykają się podróżnicy, autorzy turystycznych przewodników, ludzie pragnący przygód i ciekawi świata. Zaproszeni goście opowiadają o swoich wyprawach, o miejscach które widzieli i ludziach, których spotkali.

– Usłyszeliśmy już mnóstwo historii, każda była inna, ale tak samo interesująca. Dopiero teraz zorientowaliśmy się, że w ciągu tych kilku lat tylko trzy razy to kobieta była gościem spotkania. Postanowiliśmy zrehabilitować się jak najprędzej – w marcu o podróżach będą opowiadały tylko Panie! – zapowiadaja organizatorzy festiwalu „Gdzie diabeł nie może…”

Na festiwal zaproszono kobiety, które odważnie spełniają swoje marzenia. Anna Wawrykowicz uczestniczyła w locie balonem nad Kapadocją. Z tej perspektywy sfotografowała baśniowe krajobrazy, domy i bizantyjskie świątynie. Cuda Doliny Göreme uwieczniła już z ziemi, spacerując pomiędzy charakterystycznymi skalnymi formami.

Dominika Kustosz opowie o swojej ostatniej, azjatyckiej wyprawie. W trakcie trwającej kilka miesięcy podróży Dominika dotarła do: Indonezji (Sumatra, Jawa, Bali), Malezji (Borneo, Langkawi), Tajlandii, Birmy i Filipin. Podziwiała produkcję orientalnych parasoli i jedwabiu, nurkowała w zatoce Phang Ngai, eksplorowała dżunglę na Borneo i relacjonowała wybuch jawajskiego wulkanu Merapi.

Renata Matusiak pokaże Uzbekistan od podszewki. Oprócz prezentacji słynnych miast wpisanych na listę zabytków kultury UNESCO (Samarkanda, Buchara, Chiwa), będzie to też relacja z zaskakujących przygód i spotkań z ludźmi.

Klaudyna Malinowska podzieli się wrażeniami z pięciomiesięcznej podróży po Azji południowo-wschodniej, opowie o couchsurfingu i łapaniu stopa, ale także o obchodach tajskiego Nowego Roku i pracy w wiosce permakultury w Tajlandii.

Wszystkie zaproszone globtroterki opowiedzą o swoich niecodziennych przygodach i udzielą praktycznych porad o podróżowaniu poza Europą.

Program festiwalu:
15:00 – Klaudyna Malinowska „Szczypta Indii i stopem przez Azję Południowo – Wschodnią”
16:00 – Himavanti Tribe – taniec orientalny, pokaz
16:30 – Anna Wawrykowicz „Balonem nad Kapadocją”
17:30 – „Balonem nad Kapadocją”, wernisaż wystawy
18:00 – Dominika Kustosz „AzjaTravel”
19:00 – birmańskie malowanie twarzy thanaką, pokaz
19:20 – Renata Matusiak „Uzbeksitan – smak orientu”

Zapraszamy 5 marca o godz. 15

Centrum Kultury „Zamek”
pl. Świętojański 1, Wrocław

Wstęp wolny!


Komentarze: Bądź pierwsza/y