„Górski alfabet dla każdego” to slajdowisko dla wszystkich obecnych i przyszłych miłośników gór.

Zaczynamy o 19.00 prezentacją Michała Parwy. Twój pierwszy raz w górach wysokich, a może pierwszy raz w górach w ogóle? Jak się przygotować i bezpiecznie spędzić dzień kilkaset metrów n.p.m.? Kogo spotkasz i jaką trasę wybierzesz? Między innymi na te pytania, w poniedziałkowy wieczór postara się odpowiedzieć Michał Parwa – pilot wycieczek, geograf z wykształcenia, autor tekstów o tematyce turystycznej współpracujący m.in. z Magazynem Turystyki Górskiej „n.p.m.”, „Rowertourem” i „Gazetą Wyborczą”.

Po przerwie przeniesiemy się w inne rejony i Jacek Płonczyński opowie o kilku masywach górskich w Europie. „W góry – bezpiecznie” to prezentacja kilku masywów górskich w Europie (Karpaty, Alpy i inne), ich przyrody, zagospodarowania turystycznego (szlaki, schroniska) itp. oraz dydaktyka na temat bezpiecznego i stopniowego poznawania gór, w różnych warunkach terenowych i pogodowych, prezentacja ubioru i sprzętu turystycznego i wspinaczkowego niezbędnego do uprawiania turystyki górskiej i wysokogórskiej.

Tym wieczorem chcemy przygotować do sezonu górskiego wszystkich, tych co w górach są „jak u siebie” oraz chcących rozpocząć swoją przygodę z górami . Poza opowieściami o górach, pokazem zdjęć i magicznych widoków, chcemy zwiększyć Waszą wiedzę i świadomość o zagrożeniach jakie niosą ze sobą nieodpowiednio przygotowane wyprawy w góry.

Zapraszamy – 26 kwietnia o godzinie 19:00

Klub Podróżników Śródziemie

Kraków, Plac Wszystkich Świętych 8

Komentarze: Bądź pierwsza/y