Może nie na peronie, ale na dworcu, więc też dobrze :) Zapraszamy na HumanDOC na Centralnym – pierwszy w Polsce festiwal, który odbędzie się na dworcu kolejowym.

HumanDOC na Centralnym  towarzyszył będzie tegorocznej II edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmów Dokumentalnych HumanDoc. Wybrane filmy obejrzeć będzie można w dniach 12 – 17 listopada w Café Poczekalnia na Dworcu Centralnym w Warszawie.

– Wychodzimy z naszą ofertą festiwalową poza tradycyjnie rozumianą przestrzeń sali kinowej aby udowodnić, że projekcje w miejscach publicznych też są doskonałym sposobem na kontakt ze sztuką filmową. Zwłaszcza, gdy czekasz w tym czasie na swój pociąg lub na przyjazd bliskiej osoby! – mówią organizatorzy.

Oprócz filmów festiwalowych w trakcie HumanDOC na Centralnym zaplanowano retrospektywę twórczości Marcina Mamonia, który wyreżyserował m.in. Długi marsz 70 lat później – film opowiadający o znanej z peronu wyprawie Long Walk Plus Expedition, której uczestnicy przedostali się z Syberii do Indii śladami ucieczki więźniów sowieckich łagrów.

– Nasza produkcja pokazana zostanie w niedzielę (13.11) o godz. 17.30, a po projekcji będziemy odpowiadać na pytania widzów, także serdecznie zapraszamy – mówi Tomasz Grzywaczewski, uczestnik wyprawy.

Pokazy na Dworcu Centralnym są bezpłatne i otwarte dla wszystkich. Pozostałe filmy odbywać się będą w Kinotece w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.

Pełny program znajdziecie na stronie: HumanDOC na Centralnym.

Redakcja

Redakcja

O załodze peronu czwartego przeczytacie tutaj. Zapraszamy do współpracy.

Komentarze: Bądź pierwsza/y