W połowie września zapraszamy do Łazisk Górnych na drugą edycję  Łaziskiego Festiwalu Górskiego “Pod górę”. Kilka słów o tym kogo zobaczycie i co będzie się działo w tym roku.

Jak to na podróżniczych festiwalach bywa w Łaziskach czekać na Was będą slajdowiska, filmy oraz konkursy z  nagrodami.

– W tym roku powędrujemy z Syberii do Kalkuty, zdobędziemy najwyższe szczyty świata oraz nawiedzimy dzikie zakątki naszego globu – zapowiadają organizatorzy.

Gośćmi drugiej edycji Łaziskiego Festiwalu Górskiego „Pod Górę” będą:

  • Marcin Obałek – podróżnik, fotograf, specjalista ds. turystyki
  • Jakub Rybicki – fotograf, podróżnik, dziennikarz, alpinista. Wykształcony na UAM wschodoznawca. Kolekcjoner dziwnych czapek. Samochodem jeździł do Kazachstanu, rowerem do Mongolii, autostopem na Kaukaz, a po Syberii błądził piechotą. Włóczęga i sowizdrzał, zakochany w Azji. Będzie nam opowiadał głównie o Afganistanie. Polecamy jego galerię zdjęć na peronie >> Afganistan, jakiego nie zobaczycie w telewizji.
  • Long Walk Plus Expedition – Wyprawa „Long Walk Expedition”, o której niejednokrotnie mogliście poczytać na peronie. Trzech śmiałków w trakcie sześciu miesięcy pokonało 8 tysięcy kilometrów z Jakucka na dalekiej Syberii, do Kalkuty w Indiach. To trzeba zobaczyć i posłuchać.
  • Wojciech Kukuczka – jego główne obszary działania to fotografia, multimedia, projektowanie graficzne oraz film. Całkiem przy okazji jest także synem najbardziej znanego polskiego himalaisty – Jerzego Kukuczki. Wojtek przyjedzie na festiwal ze swoim filmem Lhotse – pokerowa rozgrywka.
  • Marek Tomalik – podróżnik, dziennikarz prasowy i radiowy, z wykształcenia geolog. Znany chyba najbardziej ze swoich książek o Australii. Także u nas będziemy mogli posłuchać o tym odległym i jakże dla nas egzotycznym kraju.
  • Adam Bielecki – aktualnie chyba największa gwiazda polskiego himalaizmu. Jako pierwszy człowiek zdobył Gasherbrum I zimą, a kilkanaście dni temu stanął na wierzchołku najtrudniejszej góry świata – K2. Wielki wspinacz, fantastyczna osobowość, a przede wszystkim niezapomniane opowieści i fotografie.

Do 1 września trwają zgłoszenia na konkurs fotograficzny. Zapraszamy do udziału, szczegóły w regulaminie konkursu.

Impreza odbędzie się w Miejskim Domu Kultury w Łaziskach Górnych. Szczegółowe informacje znajdziecie na stronie festiwalu: pod-gore.pl.

Redakcja

Redakcja

O załodze peronu czwartego przeczytacie tutaj. Zapraszamy do współpracy.

Komentarze: Bądź pierwsza/y