Przedostatni weekend października 2011 upłynie w Poznaniu pod znakiem podróży. Odbędzie się tam II Poznański Festiwal Podróży i Fotografii.

Wśród atrakcji festiwalu będą m.in. spotkania z podróżnikami, warsztaty fotograficzne i premiery książek. W piątek imprezę rozpoczną bezpłatne warsztaty wspinaczki. Odbędą się one na Ścianie Wspinaczkowej Avana w Kinepolis. W sobotę i niedzielę jeszcze więcej podróżniczych historii.

II Poznański Festiwal Podróży odbywał się będzie na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich (wejście od ul. Głogowskiej) w godzinach 10 – 18.

W sobotę szykujcie się m.in. na spotkanie z Tomkiem Michniewiczem, który opowie przede wszystkim o tym jak powstała jego najnowsza książka pt. „Gorączka. W świecie poszukiwaczy skarbów” i Michałem Pauli, który napisał „12 x śmierć. Opowieść z Krainy Uśmiechu” – oparta na własnych przeżyciach opowieść o więzieniu Bang Kwand w Tajlandii, do którego trafił za przemyt tabletek ecstazy. Na wykładzie Tomka Kowalskiego dowiecie się natomiast o tym, jak przygotować się do wyprawy w góry wysokie, a na warsztatach fotografii – czym różni się fotografia podróżnicza od zdjęć z wakacji.

O godzinie 18 prezentacje festiwalowe przeniosą się do The Dubliner Irish Pub, gdzie w planach jest wieczór autorski związany z Kazimierzem Nowakiem. Na początku Jacek Łuczak, autor książki „Polska Kazimierza Nowaka – przewodnik rowerzysty” po raz pierwszy zaprezentuje swoje dzieło. Następnie Dominik Szmajda, Andrzej Ziółkowski i Romuald Deja przedstawią niezwykłe obrazki ze swoich etapów Sztafety Afryka Nowaka. O godzinie 21 wystąpi poznański zespół ZAKRęT.

Festiwalowa niedziela to m.in.: projekcja filmu 3D przedstawiający trekking Annapuma Cirquit w Nepalu zrealizowany przez poznaniaka – Macieja Samulskiego. Po projekcji filmu rozpoczną się prezentacje finalistów Konkursu im. Kazimierza Nowaka na najlepiej udokumentowaną podróż roku 2011. Podróżnicy powalczą o 4000 zł i statuetkę. Podczas narady Jury, o zdobywaniu Mont Everest opowie wielkopolska alpinistka Magdalena Prask.

Festiwal w Poznaniu to także trzy wystawy zdjęć: z Syberii, Czadu i Nepalu – ostatnią z nich oglądać można w technologii 3D.

Na koniec wśród gości poznańskiego festiwalu wylosowany zostanie bilet na samolot w dowolne miejsce na świecie.

Zapraszamy w dniach 21 – 23 października

Szczegóły na stronie festiwalowej: II edycja Poznańskiego Festiwalu Podróży i Fotografii.

 

Komentarze: Bądź pierwsza/y