Najnowsza książka Anny Czerwińskiej to “GórFanka w Karakorum 1979-1986″.

W Rzeszowie rusza nowy cykl spotkań z podróżnikami. Pierwszym gościem „PKP po godzinach” będzie Anna Czerwińska – światowej sławy himalaistka, pierwsza Polka, która zdobyła Koronę Ziemi i jednocześnie najstarsza kobieta, której udało się stanąć na szczycie Mt. Everest.

“PKP po godzinach” to nowa inicjatywa, w ramach której – pomiędzy corocznymi edycjami Podkarpackiego Kalejdoskopu Podróżniczego – odbywać się będą prelekcje i spotkania ze znanymi podróżnikami. Pierwszym gościem będzie Anna Czerwińska, światowej sławy himalaistka, która większość swego życia poświęciła górom.

Dzięki nim zaczęłam naprawdę żyć i to one ukształtowały moją osobowość. Ujawniły w moim charakterze cechy, które w tzw. codzienności nigdy, być może, nie doszłyby do głosu. Samodzielność, upór, konsekwencja w dążeniu do celu, determinacja i zdolność do ryzyka, ale też świadomość odpowiedzialności za siebie i za innych – te cechy odkryłam u siebie w górach i dzięki temu z chorowitej, wypieszczonej jedynaczki zmieniłam się w prawdziwego człowieka gór – mówi o swojej pasji Anna Czerwińska.

Podczas inauguracyjnego spotkania „PKP po godzinach” odbędzie się pokaz filmu  “Przypadki Pani Ani” oraz pokaz zdjęć z cyklu ”Korona Ziemi”. Anna Czerwińska opowie również o swojej najnowszej książce  “GórFanka w Karakorum 1979-1986″.

Zapraszamy 8 grudnia o godz. 18.15

Wojewódzki Dom Kultury

ul. Okrzei 7, Rzeszów

Bilety – 10 zł, dzieci do lat 10 – wstęp wolny.

Redakcja

Redakcja

O załodze peronu czwartego przeczytacie tutaj. Zapraszamy do współpracy.

Komentarze: Bądź pierwsza/y