Yanomami, ostatni wolni Indianie Amazonii mieszkają z dala od wielkich rzek, w głębi deszczowego lasu. Unikają obcych. – Jeśli przyjdziesz do nich bez zaproszenia – zginiesz – przekonuje znany podróżnik Janusz Kasza.

Niewielu ludzi spotkało Yanomami, nieliczni mogli poznać ich życie, obyczaje i wierzenia. Tym ciekawsza jest relacja Janusza Kaszy, który w 1998 roku podczas wyprawy do Wenezueli mieszkał w wiosce Yanomami, z bliska podpatrywał ich codzienne życie i rytuały. Janusz opowie, co przeżył i czego się o tych tajemniczych ludziach dowiedział.

Janusz Kasza to podróżnik, fotograf amator, tłumacz literatury francuskiej, entomolog, legenda wśród polskich podróżników. Zafascynowany bogactwem przyrody Ameryki Południowej, w swojej kolekcji ma ponad 8 tysięcy motyli. Brał udział w wielu wyprawach do Amazonii, był między innymi w Gujanie Francuskiej, Brazylii i Wenezueli. Na Madagaskarze fotografował zaćmienie Słońca, przemierzył też USA legendarną Route 66. W imieniu polskich dzieci wykupił 40 ha dżungli tropikalnej w Belize, na Jukatanie, ratując je przed wyginięciem.

Zapraszamy – 29 marca o godzinie 19:00

Cafe Bar Paparazzi

Zakopane, ul. Gen. Galicy 8

Redakcja

Redakcja

O załodze peronu czwartego przeczytacie tutaj. Zapraszamy do współpracy.

Komentarze: Bądź pierwsza/y