AIESEC Polska ma propozycje na najbliższe wakacje. Wolontariat w krajach takich jak Chiny, Indie i Rosja oraz praktyki edukacyjne w Kolumbii, Turcji, Chinach i na Kostaryce. Spieszcie się – rekrutacja trwa do 5 czerwca.

W ramach rekrutacji można wyjechać na wolontariat do jednego z trzech miejsc: Chin, Rosji i Indii. Druga propozycja to zagraniczne praktyki. Z AIESEC możecie uczyć języka angielskiego w Kolumbii, Turcji, Chinach i Kostaryce.

– Wolontariat skierowany jest do ciekawych świata osób, które chcą dobrze wykorzystać wakacje. Rekrutacja otwarta jest dla wszystkich studentów, absolwentów i tegorocznych maturzystów z całej Polski – informuyje Grzegorz Lewsza z AIESEC Polska.

W trakcie wolontariackich programów Discover w wybranym przez siebie kraju (w tym roku do wyboru są Chiny, Indie i Rosja) uczestnik prowadzi warsztaty edukacyjne dla dzieci i młodzieży albo uczy ich obcych języków. Wolontariat trwa od sześciu do ośmiu tygodni. To nie tylko ciągła praca, to także możliwość podróżowania, poznawanie nowych ludzi i kultur.

– Wolontariuszom na miejscu zapewniamy zakwaterowanie i wyżywienie. Przez cały pobyt mogą też liczyć na opiekę osób z AIESEC. Członkowie organizacji odbiorą wolontariuszy z lotniska, zaproponują ciekawe pomysły na jak najlepsze spędzanie wolnego czasu – dodaje Grzegorz Lewsza.

Drugi z proponowanych przez AIESEC Polska programów to Teach the World. Są to praktyki edukacyjne przeznaczone dla studentów trzeciego roku i absolwentów filologii angielskiej, anglistyki, sinologii, turkologii oraz podobnych kierunków. Teach The World umożliwia wyjazd do jednego z czterech państw – Chin, Turcji, Kolumbii oraz Kostaryki.

Praktyki są płatne. Zadanie to nauka języka angielskiego w roli nauczyciela bądź native speakera. Odbywają się one w szkołach językowych, firmach lub organizacjach pozarządowych. Trwają około pół roku.

Jak dostać się na wolontariat lub praktyki edukacyjne?

Na początek wystarczy kilka kliknięć (adresy podajemy poniżej). Po złożeniu aplikacji kandydaci zapraszani są na rozmowę rekrutacyjną oraz przygotowujące do wyjazdu szkolenia. Później można pakować plecak…

Wolontariat w Indiach www.discover-india.pl
Wolontariat w Chinachwww.discover-china.pl
Wolontariat w Rosjiwww.discover-russia.pl
Praktyki edukacyjne www.TeachTheWorld.pl

Redakcja

Redakcja

O załodze peronu czwartego przeczytacie tutaj. Zapraszamy do współpracy.

Komentarze: Bądź pierwsza/y