Plakat IndonezjaZapraszamy na pokaz dwóch filmów dokumentalnych Adama Borysiewicza z podróży do Indonezji. „Indonezja – Świat jest piękny” to filmowa relacja z wyprawy wspinaczko-podróżniczej. Podczas wyjazdu grupie udało utworzyć nowe drogi wspinaczkowe w dżungli. „Indonezja – Inny świat” (w maju premiera telewizyjna na Planete) to kolejny film Adama Borysiewicza z wyprawy do Indonezji.

Podróż odbyła się pod koniec zeszłego roku i jej efektem są bardzo ciekawe zdjęcia m.in. słynnych i największych waranów na świecie, uchwycono również tradycyjny pogrzeb z wyspy Sulawesi, gdzie na oczach uczestników wyprawy „zarżnięto” 21 byków, jak również przepiękne zdjęcia podwodne. Jak mówi twórca filmu – Mieliśmy ogromne szczęście być w odpowiednim miejscu i odpowiedniej chwili, stąd bardzo ciekawy materiał filmowy. Kolejny raz do współpracy nad filmem udało się namówić Krystynę Czubównę znaną z narracji filmów dokumentalnych. Do filmu napisano specjalnie muzykę i stworzono animacje komputerowe.
Obraz został zrobiony w jakości Full HD.

Adam Borysiewicz – podróżnik, alpinista, grotołaz, filmowiec. Od ponad 10 lat zajmuje się alpinizmem i speleologią. Organizator wypraw do Tajlandii, Laosu, Wietnamu, Etiopii, Indonezji, gdzie głównym celem była eksploracja nieznanych ścian górskich i tworzenie pierwszych dróg wspinaczkowych. Powstałe po wyprawie filmy prezentowane są na licznych konkursach filmowych związanych z tematyką górską i podróżniczą. Współpraca z TVP i PLANETE.

Zapraszamy – 12 maja o godzinie 19:00

Klub ZAK

Poznań, ul. Szyperska 2

Komentarze: Bądź pierwsza/y