Jakiś czas temu Ministerstwo Spraw Zagranicznych przygotowało dokument „Polak za granicą”, poradnik dla naszych podróżujących rodaków. Właśnie wyszła nowa wersja, tym razem mobilna, przeznaczona na iPhona, iPada i iPoda – dostępna bezpłatnie w Appstorze.

Pytanie, czy to wyjście naprzeciw tym, którzy w coraz większym stopniu korzystają ze smart fonów, a może próba dotarcia do odbiorców, którzy raczej z tego typu oficjalnych dokumentów nie korzystają? A może jedno i drugie.

Duży wpływ na powstanie tego typu aplikacji miały ostatnie wydarzenia w Egipcie czy Tunezji, które pokazały, że dotarcie do oficjalnych informacji, zwłaszcza gdy potrzebna jest ewakuacja mogą być przydatne. Podobnie z wizami, często będąc w drodze poszukuje się informacji na temat możliwości wjazdu do danego kraju, dzięki tej aplikacji będzie można uzyskać tego typu informacje.

Nie będziemy tutaj opisywać w szczegółach, co dokładnie znajdziecie w aplikacji – zobaczcie sami, jak ona wygląda w krótkiej prezentacji.

Ciekawe czy korzystacie ze stron MSZ przed wyjazdem, czy preferujecie raczej mniej oficjalne kanały jak fora czy blogi do zbierania informacji o miejscach, do których się wybieracie? Ktoś z Was korzystał z „iPolaka w podróży”?

Redakcja

Redakcja

O załodze peronu czwartego przeczytacie tutaj. Zapraszamy do współpracy.

Komentarze: (1)

darpt 9 lipca 2012 o 9:02

MSZ właśnie wydało nową wersję posiadajacą tryb offline oraz obsługę urządzeń z systemem Android. 

http://www.msz.gov.pl/ipolak/  

Odpowiedz