Iran – kraj Osi Zła. Prawda czy fikcja? Tak brzmi tytuł kolejnej prelekcji z cyklu Krośnieńskie spotkania z podróżnikami, organizowanej przez Punkt Informacji Kulturalno-Turystycznej Muzeum Rzemiosła w Krośnie. Gościem spotkania będzie Kuba Niziński.

„Oś zła” – termin wprowadzony przez George’a W. Busha na określenia państw, które prowadzą agresywną politykę zagraniczną, dążą do wyprodukowania broni masowego rażenia i wspierają międzynarodowy terroryzm. Po raz pierwszy termin ten został użyty przez prezydenta Stanów Zjednoczonych podczas orędzia prezydenckiego, wygłoszonego w styczniu 2002 roku. Do państw „osi zła” zaliczone zostały Irak, Korea Północna oraz Iran.

Kuba Niziński dziennikarz radiowy, miłośnik Azji. Równie dużo energii jak podróżowanie daje mu słuchanie o podróżach. Razem z Jankiem Melą (najmłodszym zdobywcą obu biegunów) w Radiu Kraków prowadzi autorski program Między Biegunami.

Na prelekcję zapraszamy 19 kwietnia 2010 r. (poniedziałek) o godz. 18.00 do Piwnicy PodCieniami, Rynek 5 w Krośnie. Wstęp wolny. Partnerem spotkań jest sklep Wino i Przyjaciele.

Redakcja

Redakcja

O załodze peronu czwartego przeczytacie tutaj. Zapraszamy do współpracy.

Komentarze: Bądź pierwsza/y