Przegląd Filmów Żeglarskich w WarszawieJuż po raz drugi w warszawskim kinie Wisła odbędzie się  Przegląd Filmów Żeglarskich Jacht Film. 24 i 25 listopada będzie można wziąć udział  w pokazach filmów filmów marynistycznych, spotkaniach z żeglarzami i koncertach szantowych.

Poniżej wybrane pokazy z bogatego programu Jach Filmu:

Podróż Damianem – opowieść o pięcioletniej wyprawie dwójki przyjaciół Gerarda Janichona i Jerome Ponceta. 10-metrowym jachtem wyruszyli z Francji w stronę Arktyki. Potem na sam dół globu, wokół przylądka Horn, na Antarktydę… A to dopiero początek ich przygód.

Jachtem donikąd – historia mieszkającego we Francji Polaka, Ryszarda Raczyńskiego, który w 1979 zgłosił w PZŻ inicjatywę wystawienia nowoczesnego jachtu pod polską banderą do regat Ostar 80.

– Karol Olgierd Borchardt – kapitan własnej duszy –  dokument o życiu pisarza marynisty, a także historia powstania Polskiej Szkoły Morskiej w Tczewie, kształcącej oficerów nieistniejącej jeszcze polskiej floty handlowej.

– Berserk w Antarktyce – opowieść o podróży 19-letniego Jarlego Andhøya. W 1999 roku norweski żeglarz wraz z poznanymi w Ushuaia przygodnymi turystami, którzy nigdy wcześniej nie byli na jachcie, pożeglował na Antarktydę

Szczegółowy program Przeglądu Filmów Żeglarskich Jacht Film, opisy filmów, oraz informacje o biletach dostępne są na stronie www.jachtfilm.pl

Zapraszamy w weekend 24-25 listopada 2012 r. 

Kino Wisła
Pl. Wilsona 2 
Warszawa

Bilety:

  • 20 zł – bilet na jeden wybrany blok filmowy (uczniowie i studenci)
  • 22 zł – bilet na jeden wybrany blok filmowy (dorośli)
  • 54 zł – karnet na wszystkie filmy w ramach Przeglądu
Redakcja

Redakcja

O załodze peronu czwartego przeczytacie tutaj. Zapraszamy do współpracy.

Komentarze: Bądź pierwsza/y