Blabel, językowe koło naukowe na AGH, interesują języki jako klucz do zrozumienia innych nacji i kultur. Dołączają do tego inne swoje pasje: aktorskie, muzyczne, plastyczne i podróżnicze… więc imprezy tematyczne, które regularnie organizują, zdecydowanie nie wieją nudą.

Na koncie mają już organizację Wieczoru Meksykańskiego, Azjatyckiego, Japońskiego, a także wystawianie multijęzycznych przedstawień teatralnych. Od niedawna Koło wydaje również własny miesięcznik językowy The Blabels.

W tym roku Blabel obchodzi swoje piąte urodziny. Z tej okazji kolejna impreza.

W programie:

Językowa Gra Miejska na terenie Miasteczka Studenckiego i Akademii Górniczo – Hutniczej – Do udziału nie jest potrzebna biegła znajomość języków, wystarczy pomysłowość i chęć dobrej zabawy:) Zainteresowania językowe i kulturowe będą dodatkowym atutem.

Zgłoszenia 2-3 osobowych drużyn do gry należy dokonać pod adresem e-mail: gramiejska@blabel.agh.edu.pl podając dane członków drużyny oraz telefon kontaktowy do kapitana. Dla wszystkich uczestników gry przewidziano kiełbaski na grillu, a na zwycięzców czekają ciekawe nagrody:)

– wielkie grillowanie

Piñata – Zwyczaj rozbijania piñaty jest bardzo mocno ukorzeniony w tradycji latynoamerykańskiej. Związany był z obrzędami religijnymi. Wypełniona słodyczami kula symbolizuje pokusy świata. Zadaniem uczestników jest rozbicie kuli i zebranie jak największej ilości słodkości.

– wspólne śpiewanie w wielu językach

– mnóstwo konkursów z ciekawymi nagrodami (m.in. bilety do kina, na kabarety, wejściówki na bilard, wspinaczkę, książki, płyty i znacznie więcej)

 

Zapraszamy w czwartek, 31 maja, od godz. 15:45

budynek D-11
Akademia Górniczo-Hutnicza
Kraków

Wstęp wolny

Redakcja

Redakcja

O załodze peronu czwartego przeczytacie tutaj. Zapraszamy do współpracy.

Komentarze: Bądź pierwsza/y