Pierwsza pomoc w terenie.

Symulacje ratownicze podczas jednej z poprzednich edycji. (Fot. Archiwum Medaid)

Czy potrafisz pomóc innym nie licząc na szybki przyjazd pomocy? To pytanie powinien sobie postawić każdy, kto decyduje się na wyjazd do miejsc, gdzie pomoc służb medycznych jest mocno ograniczona.

Ekipa Medaid przygotowała kolejną edycją coraz bardziej znanych terenowych szkoleń pierwszej pomocy – OFA Przygoda.  To szkolenia dedykowane ludziom aktywnym, jeżdżącym w rejony, gdzie oczekiwanie na najbliższą pomoc to nie 15 minut, lecz znacznie dłużej. A przecież mając przed sobą chociażby 2 dni oczekiwania na pomoc w wysokich górach, w wielu przypadkach w warunkach ekstremalnych trzeba udzielić pierwszej pomocy.

– Jesteś podróżnikiem, wyjeżdżasz w rejony, gdzie przez dobę zdarza Ci się nie spotkać żywej duszy? Martwisz się, że nie będziesz potrafił pomóc ludziom z Twojego teamu? A jeżeli spotkasz na szlaku kogoś, kto wymaga natychmiastowej pomocy, a najbliższa wioska jest 2 dni drogi od miejsca wypadku? – pytają organizatorzy OFA. Jak się wówczas zachować?

>> Jak uratować Beara Gryllsa

OFA Przygoda to intensywne 3 dni działań w terenie, gdzie uczestnicy poznają tajniki pierwszej pomocy w praktyce. To nauka kombinowania, udzielania pomocy przy użycie dosłownie wszystkiego, co ma się pod ręką, a przede wszystkim oswojenia po wypadku z sytuacją podbramkową doprowadzającą bardzo często do paniki, która kompletnie paraliżuje.

Symulacje pierwszej pomocy w górach.

OFA Przygoda to nie sucha teoria i ćwiczenia wyłącznie na manekinach. (Fot. Archiwum Medaid)

Szkolenie odbędzie w okolicach Bornego Sulinowa, gdzie znajdowała się szkoła artylerii Wehrmachtu, a tuż po wojnie z rąk wojsk III Rzeszy tereny te przejęła Armia Czerwona, która z kolei miała tam jeden z magazynów broni nukelarnej. Dopiero 1992 roku miasteczko opuściła Armia Czerwona, a Borne Sulinowo, oficjalnie uznane miastem, zaczęli zasiedlać mieszkańcy.

Program szkolenia realizują ludzie na co dzień związani z pomocą medyczną i przede wszystkim zaprawieni w bojach – ratownicy medyczni, lekarze, żołnierze, psychologowie czy survivalowcy, dlatego też OFA to nie rurki z kremem, to wyczerpujące i dające mocno w skórę symulacje pierwszej pomocy w najtrudniej dostępnych terenach.

Samo szkolenie jest tak opracowane, aby jak najwierniej oddawało zagrożenia, które mogą towarzyszyć Waszym wyprawom w najdziksze zakątki świata.

 

OFA PRZYGODA

Termin: 22.06 – 24.06.2012

  • zbiórka w Bornem Sulinowie (pod Ratuszem) w piątek o 12:00
  • zakończenie zajęć i wyjazd o 13:00 w niedzielę

Miejsce: Borne Sulinowo

Zapisy:

Agata Wojtczak
ofa@medaid.pl
tel. kom: 502 335 151

Uczestnictwo w OFA Przygoda jest przepustką do udziału w OFA LOST, jeszcze bardziej ekstremalnej wersji OFA, dla największych hardcorowców.

Komentarze: Bądź pierwsza/y