Kolumbijskie góry

Krajobrazy Kolumbii. (Fot. Marcin Gwizdoń)

Jedyne ryzyko, to że będziesz chciał tu zostać – pod takim tytułem odbędzie się spotkanie z Marcinem Gwizdoniem organizowane przez krakowski Klub Podróżników Śródziemie. Opowie on o podróży przez Kolumbię.

Tytułowym hasłem od jakiegoś czasu Kolumbie promuje tamtejsze Ministerstwo Handlu, Przemysłu i Turystyki. Marcin odwiedził ten kraj podczas swojej trwającej dwa lata podróży przez Amerykę Południową. Tak się mu spodobało, że spędził tam sześć miesięcy. W trakcie poniedziałkowego spotkania opowie o miejscach, do których niezbyt często docierają turyści.

– Pokaz slajdów będzie podróżą przez Kolumbię, w której, oprócz klimatu, również akcenty, muzyka i kuchnia zmieniają się wraz z szerokością geograficzną. Będę starał pokazać się m.in. Gorące klimaty karaibskie z Parkiem Narodowym Tairona w tle, pokryte lodowcami szczyty Sierra Nevada del Cocuy i dymiące kratery ośnieżonych wulkanów Los Nevados, a także największe muzeum złota na świecie i półpustynny półwysep Guajira – zapowiada podróżnik.

Polecamy >> Notatki z Kolumbii. Bogota i góry El Cocuy

Zapraszamy w poniedziałek, 17 września 2012, o godz. 19.

Piwnica pod Baranami,
Rynek Główny 27
Kraków

Wstęp wolny

Komentarze: Bądź pierwsza/y