Koncert chóru Gos.pl, pokazy filmów i zdjęć z Republiki Środkoafrykańskiej – to główne atrakcje Koncertu dla Afryki, na który zaprasza tarnowskie Centrum Sztuki Mościce.

Imprezę organizuje młodzież działająca w Stowarzyszeniu Inicjatywa Młodzi Misjom. Celem jest pomoc mieszkańcom pogrążonej w wojnie domowej RŚA. W kraju tym pracuje obecnie dziewięciu kapłanów z diecezji tarnowskiej, jedna misjonarka świecka oraz trzy wolontariuszki. Stowarzyszenie Inicjatywa Młodzi Misjom chce łączyć się w duchu solidarności zarówno z tarnowskimi misjonarzami, jak i miejscową ludnością, której na co dzień służą księża i świeccy.

Główna atrakcją imprezy w Centrum Sztuki Mościce będzie występ tarnowskiego chóru Gos.pl. Zespół pojawi się na scenie ze specjalnie przygotowanym repertuarem, nawiązującym do afrykańskich rytmów. Oprócz koncertu odbędą się pokazy zdjęć i filmów, będzie też można dowiedzieć się, jak wygląda sytuacja w Republice Środkowoafrykańskiej i posłuchać o codziennym życiu misjonarzy i pracujących tam wolontariuszy. Po koncercie odbędzie się charytatywna aukcja obrazów uczniów tarnowskiego Plastyka.

Zapraszamy w piątek, 20 września 2013, o godz. 18

Centrum Sztuki Mościce
ul. Traugutta 1
Tarnów

Cena biletu: 10 zł (sprzedaż biletów: kasa CSM, tel. 14 633 46 04)

Redakcja

Redakcja

O załodze peronu czwartego przeczytacie tutaj. Zapraszamy do współpracy.

Komentarze: Bądź pierwsza/y