Plakat KoreaKorea Północna to jedno z najbardziej tajemniczych miejsc na ziemi. Kraj rządzony przez Ukochanego Przywódcę Kim Jong Ila, o którego stanie zdrowia krążą legendy bardzo oszczędnie dzieli się informacjami z zachodem. Zaledwie kilka tysięcy turystów rocznie może zobaczyć i poczuć na własnej skórze „zalety” komunizmu w najczystszej postaci.

Turyści mogą poruszać się po kraju wyłącznie w zorganizowanych grupach, pod czujnym okiem opiekunów – przewodników. Nie ma mowy o wieczornym wyjściu „w miasto”. Z resztą i tak prawdopodobnie wyłączą prąd. Brak sieci komórkowej i internetu zapewnia pełną selekcję informacji docierających do i z Korei. W trakcie wycieczki zobaczysz występy pionierów w Pałacu Młodzieży, najlepszy „PGR” i gigantyczną zaporę wodną.

Przejedziesz się jedną z dwóch (wstydź się Warszawo) linii metra w stolicy kraju Phenianie. Z okien autobusu można podziwiać setki kilometrów prawie pustych autostrad i piaszczystych plaż otoczonych drutem kolczastym. W słynnej strefie zdemilitaryzowanej na granicy z Koreą Południową można popatrzeć z pogardą na zgniły imperializm południowców. Obowiązkowym punktem programu jest także złożenie kwiatów pod pomnikiem Wielkiego Wodza Narodu – Kim Ir Sena i wizyta w miejscu jego narodzin. Dla tak głębokich doznań warto porzucić na pewien czas zdobycze cywilizacyjne zachodu i cofnąć się do czasów realnego socjalizmu oraz octu na półkach.

Na pokaz zaprasza Łukasz Przybyłek, jest leśnik, zawodowo zarządzający projektami unijnymi i pilotujący wycieczki. Pasja podróżowania zawiodła go między innymi do Chin, Birmy i Tajlandii. Samotnie podróżował także po Indiach i Syberii a ostatnio nabierał pozytywnej energii w trakcie pobytu w Czarnobylu.

Zapraszamy – 23 marca o godzinie 19:00

Klub Podróżnik

Warszawa, ul. Chłodna 39/9

Komentarze: Bądź pierwsza/y