Kostaryka to banany, kawa, pyszne owoce morza. To także niezliczona ilość ptaków, zwierząt i roślin. Kraj, który zaprasza do aktywności sportowej – canopy, raftingi, pływanie w morzu, nurkowanie głębinowe i z rurką, jazda na rowerze, piesze wędrówki, wspinaczka wysokogórska.

Zapraszamy na pokaz zdjęć z tego mało znanego kraju Ameryki Środkowej. Autorką fotografii jest Estera Hess, z wykształcenia lingwista, z zamiłowania podróżnik, od 13 lat stale w drodze i na walizkach. Najpierw jako ciekawy świata samodzielny globtrotter, potem wraz z grupami turystycznymi jako pilot wycieczek zagranicznych, a od trzech lat pod patronatem własnego Biura Podróży ESTA zabiera ludzi w najodleglejsze zakątki świata.

Fotografie pochodzą z dwóch pobytów w Kostaryce. Jeden z nich był przemierzaniem wszystkich krajów Ameryki Środkowej począwszy od Panamy aż do Meksyku w 2003 roku oraz drugi dłuższy pobyt w 2009 roku. Jako inspiracja posłużyły zapiski i bardzo nieliczne zdjęcia podróżników.

Kostaryka to wspaniała kombinacja bardzo urozmaiconego przyrodniczo i krajobrazowo kraju. Jednego dnia udawało się pokonując niewielkie odległości znad morza i pięknych białych plaż dotrzeć do wysokich i stale dymiących wulkanów, by na drugim krańcu kraju delektować się wieczorem śpiewem dzikich ptaków oraz obserwować wysoko w koronach drzew baraszkowanie wyjców.

Zapraszamy – 17 lutego o godzinie 19:00

Klub ZAK

Poznań, ul. Szyperska 2

Komentarze: Bądź pierwsza/y