Wrestling w Meksyku

Meksykańskie zapasy. (Fot. Piotr Kloczkowski)

Wrocławskie Centrum Kultury Zamek zaprasza na spotkanie z podróżnikiem Piotrem Kloczkowskim, kjtóry opowie o swoich przygodach w Meksyku i otworzy wystawę zdjęć Salud, dinero y amor! – Meksyk w oczach gringos.

Podróż Piotra przez Meksyk trwała pięć tygodni. Przejechał ponad pięć tysięcy kilometrów i zrobił setki zdjęć, które będzie można obejrzeć podczas pokazu oraz na wystawie trwającej do 28 listopada. Zobaczycie na nich m.in. pracownię Fridy Cahlo, przerażającą wyspę lalek w Xochimilco, „lucha libre” czyli meksykańskie zapasy, rodeo w Zacatecas, czy kamienne wodospady Hierve dal Aqua.

– Podczas podróży starałem się jak najczęściej wchodzić w interakcję z Meksykanami, co zaowocowało nawiązaniem wielu ciekawych znajomości. Na przykład w Guadalajarze udaliśmy się na mecz meksykańskich zapaśników. Okazało się, że tam bez akredytacji nie wolno robić zdjęć. Nie poddaliśmy się – po półtorej godziny perswadowania i rozmowy z coraz to nowymi ludźmi odpowiedzialnymi za przebieg imprezy udało się taką akredytację zdobyć – mówi o jednej z licznych przygód, które spotkały go w Meksyku.

A że tych było dużo, dużo więcej zapraszamy na spotkanie. A dla dodatkowej zachęty prezentujemy poniżej jeszcze kilka zdjęć Piotra Kloczkowskiego z podróży do Meksyku.

Zapraszamy w sobotę, 10 listopada 2012, o godz. 17

Centrum Kultury Zamek
pl. Świętojański 1
Wrocław

Wstęp wolny

Zdjęcie z podróży do Meksyku

Na ulicy w Meksyku. (Fot. Piotr Kloczkowski)

Meksykańska kobieta z dzieckiem w chuście

Meksykanka spotkana w drodze. (Fot. Piotr Kloczkowski)

Rodeo w Meksyku

Wizyta na meksykańskim rodeo. (Fot. Piotr Kloczkowski)

Meksyk, wodospady Hierve dal Aqua

Kamienne wodospady Hierve dal Aqua. (Fot. Piotr Kloczkowski)

Komentarze: Bądź pierwsza/y