Zapraszamy na pokaz slajdów i opowieści z podróży po Indiach Katarzyny i Andrzeja Mazurkiewiczów. Przy okazji będzie można pomóc Asi Zakolskiej.

Spotkanie „NAMASTE INDIA! – pomoc dla Asi Zakolskiej” odbędzie się na Uniwersytecie Wrocławskim. Katarzyna i Andrzej Mazurkiewiczowie opowiedzą o egzotyce północnych Indii. Życie codzienne i malownicze święta, islamska architektura Wielkich Mogołów, pałace maharadżów i pustynia w Radżastanie, Złota Światynia w Amritsarze, modlitwy nad brzegiem Gangesu w Varanasi, plantacje herbaty w Dardżylingu, pływające domy w Kaszmirze, dżungla i świat kultury plemiennej w Arunaćal Pradeś, ośnieżone szczyty Himalajów Garhwalu to tylko niektóre elementy różnobarwnej tętniącej życiem indyjskiej mozaiki, o których usłyszycie.

W trakcie spotkania można się będzie również dowiedzieć, jak pomóc Joannie Zakolskiej. W 2008 r. po prostu wyjechała wraz z mężem „podróż marzeń” w Himalaje. Jest sparaliżowana, komunikuje się poprzez ruchy oczyma. To skutek choroby wysokościowej, ciężkiego udaru i obrzęku mózgu. Cudem przeżyła poważną operacje mózgu w Indiach, po której zapadła w śpiączkę. Rodzina Joanny Zakolskiej nie straciła nadziei. Możesz pomóc, dać jej szansę.

Po wybudzeniu potrzebna jest długotrwała i kosztowna rehabilitacja oraz całodobowa opieka pielęgniarska. Do kilkugodzinnej codziennej sekwencji ćwiczeń i masaży, stymulowaniu węchu, wzroku, słuchu, ćwiczeń utrzymujących w dobrej kondycji mięśnie i ścięgna potrzeba codziennie trzech osób.

Zapraszamy 10 stycznia o godz. 18

Uniwersytet Wrocławski – Wydział Prawa, Administracji i Ekonomii, sala 2 w budynku D

ul. Uniwersytecka 7/10, Wrocław
Redakcja

Redakcja

O załodze peronu czwartego przeczytacie tutaj. Zapraszamy do współpracy.

Komentarze: Bądź pierwsza/y