Klub National Geographic zaprasza na spotkanie z Nataszą Caban, mieszkanką Ustki, która samotnie opłynęła świat dookoła.

Natasza Caban wyruszyła w samotny rejs na 10-metrowym jachcie „Tanasza Polska Ustka” i opłynęła świat, pokonując ponad 26 tys. mil morskich i 3 oceany. Wyprawa trwała dwa lata i cztery miesiące, od lipca 2007 r. do 1 grudnia 2009 r. Na morzu żeglarka musiała pokonać żywioł, własną słabość, zmęczenie i choroby, oraz niebezpieczeństwa innego rodzaju, np. piratów, przed którymi w krytycznej sytuacji uratowała ją zimna krew.

Natasza rozpoczęła swój rejs na Hawajach, a po drodze odwiedziła m.in. Vanuatu, Port Moresby, Darwin, Wyspy Kokosowe, Reunion, Kapsztad, Wyspę Św. Heleny, Panamę, Wyspy Galapagos i Markizy. Nie tylko żeglowała, ale również, we współpracy z Fundacją „Mimo Wszystko”, przygotowała i zrealizowała dwie akcje charytatywne.

Podczas spotkania Klubu NG podróżniczka opowie o swoich przygodach, m.in. o ucieczce przed tsunami i piratami, zaprezentuje filmy i pokaz zdjęć z tej ekstremalnej wyprawy.

Zapraszamy 16 czerwca o godz. 18

Empik Junior

ul. Marszałkowska 116/122

Warszawa

Redakcja

Redakcja

O załodze peronu czwartego przeczytacie tutaj. Zapraszamy do współpracy.

Komentarze: Bądź pierwsza/y