Tomasz Noga i Joanna Śliwka będą gośćmi Turystycznego Koła Naukowego „Wagabunda”. Opowiedzą o swoich podróżach do Nigerii.

To kolejne spotkanie podróżnicze z cyklu Świat bliższy niż sądzisz… Tym razem pojedziemy do nieznanej Nigerii – krainy, w której prawie nie ma turystów, są za to niezwykle gościnni ludzie.

Joanna w Nigerii była dwukrotnie. Za pierwszym razem jako wolontariusz z AIESEC uczyła języka angielskiego w sierocińcu. Trzy miesiące mieszkała z nigeryjską rodziną, gdzie „od środka” miała okazję poznać życie i zwyczaje mieszkańców tego kraju. Doświadczenia z pierwszego pobytu skłoniły ją do powrotu do Nigerii oraz napisania pracy magisterskiej pod tytułem Społeczno-polityczny wymiar religijności Nigeryjczyków. Studium socjologiczne na przykładzie mieszkańców Abudży.

Tomasz jeździ po świecie od lat. Zaczynał od Europy i krajów azjatyckich. Ostatni wyjazd poprowadził go do Nigerii. Była to samotna włóczęga po północnej Nigerii od Kano i Katsiny przez Zarię do Jos i Abudży z zakończeniem nigeryjskiej pętli w Lagos.

Zapraszamy we wtorek, 29 listopada, o godz. 19

Pawilon Sportowo-Dydaktyczny na terenie kampusu Uniwersytetu Ekonomicznego
ul. Rakowicka 27
Kraków

Wstęp wolny

 

Redakcja

Redakcja

O załodze peronu czwartego przeczytacie tutaj. Zapraszamy do współpracy.

Komentarze: Bądź pierwsza/y