O co chodzi?

Peron4 powstał z myślą o podróżujących na własną rękę. Znaczy to mniej więcej tyle, że wolimy sami zorganizować sobie wyjazd, niż korzystać z biur podróży oraz wycieczek all inclusive. To jest ciekawsze i daje poczucie wolności.

Czujemy, że lepsze życie w drodze, niż nowa plazma na ścianie. Poza tym uważamy, że podróżowanie to nic trudnego i nie trzeba do tego wielkich pieniędzy. Można to robić samodzielnie, w grupie albo z dzieckiem pod pachą i nie ma się czego bać.  Bo podróżowanie to normalna sprawa. O tym właśnie jest ten portal.

Nie interesują nas raczej luksusowe hotele w najmodniejszych miejscach na kuli ziemskiej. Ale nie twierdzimy, że każdy powinien spać pod namiotem, wcinać konserwy turystyczne i jeździć autostopem. Zabytki oświetlane fleszami, do których ustawia się długa kolejka też nas nie kręcą.  Ale czasem odwiedzamy miejsca, które znajdziecie w przewodnikach, jeśli nas interesują. Po prostu uważamy, że najlepsze co można zrobić to wyruszyć w drogę, którą wybieramy sami. Tam właśnie czekają wspaniałe przygody, niesamowici ludzie i ciekawe miejsca, które nie potrzebują rankingów, metryk i przedrostka „naj”.

Peron Czwarty powstał nie tylko z pasji do podróży, ale i pasji do słowa.  Brakowało nam miejsca, które gwarantowałoby, że relacje i informacje mają sens, są przydatne i ciekawe. Serwisy, gdzie każdy może dodać swoją notkę nigdy tego nie osiągną.

Więc bierzcie, czytajcie i jedźcie!

Dlaczego Peron4?

Podróżując z plecakiem czasami wręcz ciężko ominąć choć jeden peron na swej drodze. Niejednokrotnie zdarza się spędzić tam nawet po kilka godzin w oczekiwaniu na odjazd.  To właśnie tutaj możemy poznać ciekawych ludzi i zaplanować kolejny etap wyprawy czy zdobyć cenne informacje. Wirtualny Peron4 jest miejscem, gdzie będziesz mógł to wszystko zrobić z wyjątkiem jednego. Nie musisz czekać na odjazd. Odjeżdżamy 24 godziny na dobę, 365 dni w roku.

Poza tym w Rzeszowie, najlepszym mieście świata, gdzie narodziła się koncepcja portalu, na dworcu głównym nie ma peronu czwartego. Są tylko trzy. Trzeba to było zmienić… :D

Rozkład jazdy, czyli co tu znajdziecie