Jeśli macie odłożonych kilka groszy i wolny pierwszy weekend lipca, to warto je zainwestować w ekstremalny kurs pierwszej pomocy OFA Przygoda. Trzydniowe szkolenie odbędzie się w Bornem Sulinowie na Pojezierzu Drawskim.

Kurs OFA Przygoda skierowany jest do osób prowadzących aktywny tryb życia. Przyda się nie tylko podczas podróży ale i podczas codziennego życia. Szkolenie prowadzą zawodowi ratownicy, lekarze i podróżnicy (gościem będzie m.in. Tomek Michniewicz). Jego zalety to minimum teorii, dużo ćwiczeń i realistyczne działania przez całą dobę.

Duży plus to również lokalizacja. Kurs odbywał się będzie na Pojezierzu Drawskim. Baza namiotowa zostanie założona w okolicach największych przyrodniczych i historycznych atrakcji Gminy Borne Sulinowo, w miejscu oddalonym od cywilizacji. Dookoła tylko lasy, rzeki i jeziora, które przez lata służyły III Rzeszy i Armii Czerwonej do celów militarnych. Trenował tu Wehrmacht i dowodzone przez gen. Rommla oddziały Afrika Korps. Kilkadziesiąt kilometrów dalej znajdują się pozostałości radzieckich magazynów pocisków nuklearnych.

Czego można się nauczyć na OFE Przygoda?

– Oprócz zagadnień podstawowych, takich jak resuscytacja krążeniowo-oddechowa, defibrylacja, czy ewakuacja poszkodowanego, pojawią się również rzadko spotykane ćwiczenia z zakresu stomatologii terenowej i wkłuć domięśniowych w sytuacjach zagrożenia życia – informuje Agata Wojtczak z Centrum Szkoleniowo-Usługowego Medaid, które jest organizatorem kursu. – Jako, że jest to edycja letnia na uczestników czeka też sporo zadań charakterystycznych dla podróży w słońcu i upale.

Koszt udziału w obozie wynosi 450 zł/os. (dla osób wpłacających wpisowe przed 18 czerwca), uczestnicy nie muszą posiadać specjalnych kwalifikacji i sprzętu. Wyżywienie i namioty we własnym zakresie, organizator zapewnia butle, naczynia do gotowania i wodę. Liczba miejsc ograniczona.

Więcej szczegółów na stronie OFA – www.outdoorFirstAid.pl

 

Redakcja

Redakcja

O załodze peronu czwartego przeczytacie tutaj. Zapraszamy do współpracy.

Komentarze: (1)

m sadurski 23 czerwca 2011 o 17:00

Znowu ten Michniewicz?
To on juz zastepuje Palkiewicza?

Odpowiedz